У березні 2025 року Україна збільшить пенсії майже на 17%. Уряд підтвердив, що підвищення проходитиме за планом, дотримуючись законодавчих вказівок. Проте точний відсоток буде остаточно визначено лише ближче до березня після аналізу інфляції та зростання заробітної плати.
Згідно з прогнозами , представленими OBOZ, якщо інфляція у 2024 році досягне 8,5%, а середнє зростання заробітної плати за три роки становитиме 12,7%, пенсії можуть зрости приблизно на 16,95%. Однак це підвищення торкнеться лише «голої пенсії», тобто базової суми без додаткових надбавок.
Наприклад, якщо ваша загальна пенсія становить 3200 грн із надбавками, але базова пенсія становить 3000 грн, підвищення на 16,95% буде застосовано до 3000 грн, що становитиме додатково 508 грн.
Ваша нова пенсія становитиме 3508 грн, що відображає фактичне збільшення на 9,6%, а не на повні 17% при розрахунку загальної суми пенсії.
Існують обмеження щодо збільшення:
Максимальне збільшення не перевищить 1500 грн.
Якщо розраховане збільшення складе менше 100 грн, пенсіонери все одно отримають не менше 100 грн.
Однак ті, хто недавно почав отримувати пенсію, можуть не мати права на цю індексацію.
У 2025 році мінімальна пенсія залишиться на рівні 2361 грн, що може, як і раніше, обтяжувати пенсіонерів, особливо тих, кому за 75, оскільки згодом все складніше працювати чи справлятися з особистими обов’язками.
Так, аемограф Людмила Черенко попередила, що люди похилого віку стикаються з найбільшим ризиком бідності.
Однією із постійних проблем є застаріла пенсійна формула, яка враховує середню зарплату за останні три роки. Це створює значні відмінності у пенсіях для тих, хто вийшов на пенсію у різний час. В результаті люди, які вийшли на пенсію 10 років тому, можуть отримувати на 60% менше, ніж ті, хто виходить на пенсію зараз, навіть за однакового стажу роботи та зарплати.
Заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак визнала проблему, підтвердивши, що розміри пенсій можуть суттєво відрізнятись залежно від того, коли люди вийшли на пенсію.
Ведуться дискусії про реформування системи, можливу заміну розрахунку на основі заробітної плати на пенсійні бали, які мали б фіксовану вартість. Однак здійсненність таких реформ залежить від фінансової стабільності Пенсійного фонду.
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…