М’ясо буде, але купити його люди не зможуть: доведеться перейти на недорогі каші

Уже найближчим часом ціни на м’ясо в Україні можуть потроху піти вгору, кажуть економісти. Серед причин, зокрема, зростання вартості кормів для тварин, енергоносіїв та підвищення податків, пише портал Стіна.

На фермі Сергія Голембівського під Києвом є зо три сотні корів. Вирощуванням “кросів”, тобто помісі елітних м’ясних порід, чоловік займається вже 5 років. Справжня гордість фермера — бельгійська блакитна порода. ЇЇ особливість — скульптурні м’язи, соковите та поживне м’ясо.

Але м’ясо фермер не продає. Бо не має забійного цеху, та й яловичини, каже, у нас поки що споживають мало. Тож відгодованих тварин експортують переважно до країн Близького Сходу та Африки. Через здорожчання, зокрема кормів та енергоносіїв, ціни на худобу протягом року вже довелося підняти.

“Ціна такого кросу в межах 100 грн/кг сьогодні, жива вага. Комбікорм зріс на 15% і це дуже суттєво. І наші витрати на енергетику теж підвищилися”, — каже Сергій Голембівський.

Тому на 17% збільшилася собівартість. І це Сергій не рахує податкові нововведення — зокрема підвищення ставки військового збору від 1,5 до 5 процентів.

Можливе подорожчання м’яса жваво обговорюють на одному зі столичних ринків. Лариса у торгівлі вже 13 років. Яловичину продає з українських порід. Має постійних клієнтів. І щоб їх не втратити, поки ціни стримує. Але визнає — переписати цінники їй однаково доведеться. На скільки — все залежатиме від ситуації на ринку.

З цим погоджується і її сусідка Інна, яка торгує свининою.

“Коли ще підніметься на 5 гривень нам, тоді ми вже точно будемо піднімати. Тому що нам і за оренду платити”, — каже вона.

А от курятина на деяких прилавках вже потроху додає у ціні.

Аналітик Максим Гопка прогнозує так: “Загалом курятина вона мабуть зросте несуттєво – це десь ріст буде в межах 5-8% найближчий місяць-два. Свинина може зрости десь на 10-15%. А щодо яловичини, я думаю, що більше 8% не піде”.

Економіст Олег Пендзин упевнений: надто радикально підприємці ціни піднімати не ризикнуть. Бо через війну кількість населення в Україні зменшилася, як і його реальні доходи.

“У нас з вами 2022 року — 25% реальних доходів населення, за 23-24 роки ми не набагато наростили. І якщо ми рахуємо контрольні цифри 2025 року, тих, що лягли в проєкт бюджету, у нас заморожуються соціальні стандарти за умови інфляції в 10%”, — каже Олег Пендзин.

Романчук Микола

Recent Posts

Не пожаліли навіть дружину: у Баку жорстоко вбили актора російського театру і кіно

У Баку сталося жорстоке вбивство літнього подружжя. За повідомленням російського ЗМІ "Кінократія", 85-річного Йосипа Ткача,…

2 хв. ago

Чоловіки-вчителі та мобілізація: в МОН пояснили, кому буде відмовлено у відстрочці і чому

Педагоги-чоловіки в Україні можуть отримати відстрочку від мобілізації за умови, якщо вони мають більше ніж 0,75…

15 хв. ago

“Денацифікація по-російськи”: в РФ почалися ромські погроми (відео)

Жителі Коркіно Челябінської області після вбивства 40-річної таксистки влаштували погроми ромів. Перед цим вона їздила…

23 хв. ago

Ексглава МІ-6 припустив, хто може замінити Путіна після можливого перевороту

Складно сказати, що може статися після усунення диктатора Владіміра Путіна. Але навколо нього є впливові…

34 хв. ago

Топ-5 наймодніших аксесуарів на кожен день: ідеї для натхнення

Аксесуари - це важлива деталь будь-якого образу, яка може перетворити звичайне вбрання на модний шедевр.…

43 хв. ago

Селидове на межі падіння: росіяни продовжують наступ на Покровському напрямку

Ситуація в Селидовому залишається критичною, і бойові дії в місті набувають все більш інтенсивного характеру.…

1 годину ago