М’ясо буде, але купити його люди не зможуть: доведеться перейти на недорогі каші

Уже найближчим часом ціни на м’ясо в Україні можуть потроху піти вгору, кажуть економісти. Серед причин, зокрема, зростання вартості кормів для тварин, енергоносіїв та підвищення податків, пише портал Стіна.

На фермі Сергія Голембівського під Києвом є зо три сотні корів. Вирощуванням “кросів”, тобто помісі елітних м’ясних порід, чоловік займається вже 5 років. Справжня гордість фермера — бельгійська блакитна порода. ЇЇ особливість — скульптурні м’язи, соковите та поживне м’ясо.

Але м’ясо фермер не продає. Бо не має забійного цеху, та й яловичини, каже, у нас поки що споживають мало. Тож відгодованих тварин експортують переважно до країн Близького Сходу та Африки. Через здорожчання, зокрема кормів та енергоносіїв, ціни на худобу протягом року вже довелося підняти.

“Ціна такого кросу в межах 100 грн/кг сьогодні, жива вага. Комбікорм зріс на 15% і це дуже суттєво. І наші витрати на енергетику теж підвищилися”, — каже Сергій Голембівський.

Тому на 17% збільшилася собівартість. І це Сергій не рахує податкові нововведення — зокрема підвищення ставки військового збору від 1,5 до 5 процентів.

Можливе подорожчання м’яса жваво обговорюють на одному зі столичних ринків. Лариса у торгівлі вже 13 років. Яловичину продає з українських порід. Має постійних клієнтів. І щоб їх не втратити, поки ціни стримує. Але визнає — переписати цінники їй однаково доведеться. На скільки — все залежатиме від ситуації на ринку.

З цим погоджується і її сусідка Інна, яка торгує свининою.

“Коли ще підніметься на 5 гривень нам, тоді ми вже точно будемо піднімати. Тому що нам і за оренду платити”, — каже вона.

А от курятина на деяких прилавках вже потроху додає у ціні.

Аналітик Максим Гопка прогнозує так: “Загалом курятина вона мабуть зросте несуттєво – це десь ріст буде в межах 5-8% найближчий місяць-два. Свинина може зрости десь на 10-15%. А щодо яловичини, я думаю, що більше 8% не піде”.

Економіст Олег Пендзин упевнений: надто радикально підприємці ціни піднімати не ризикнуть. Бо через війну кількість населення в Україні зменшилася, як і його реальні доходи.

“У нас з вами 2022 року — 25% реальних доходів населення, за 23-24 роки ми не набагато наростили. І якщо ми рахуємо контрольні цифри 2025 року, тих, що лягли в проєкт бюджету, у нас заморожуються соціальні стандарти за умови інфляції в 10%”, — каже Олег Пендзин.

Романчук Микола

Recent Posts

У КМДА оголосили дати, коли школи столиці підуть на канікули

Осінні канікули в київських школярів розпочнуться 28 жовтня і триватимуть до 3 листопада. На цей…

2 хв. ago

Відмова від повістки: адвокати “розклали” вимоги ТЦК

В умовах воєнного стану військовозобов'язані чоловіки можуть отримати повістку на оновлення даних, проходження ВЛК або…

15 хв. ago

Майно звалилося з неба: як сім’я головного медика Тернопільщини стала магнатами за одну ніч

Здається, що у Тернопільській області з неба падає не лише дощ, а й... нерухомість. Як…

23 хв. ago

Швейцарський гірськолижний курорт визнали найкращим у світі в 2024 році

Хоча через глобальне потепління все більше гірськолижних курортів світу змушені назавжди зачинятися, чимало любителів зимових видів…

34 хв. ago

Українців у ЄС позбавлять допомоги: тепер буде важче

Українці, які проживають у Німеччині, незабаром можуть втратити громадянську допомогу у розмірі 563 євро, про…

43 хв. ago

Придбання вживаного авто: експерти назвали фатальну помилку покупців

Потенційні покупці можуть робити серйозну помилку, шукаючи вигідну пропозицію на вживаний автомобіль. Про це розповів провідний експерт…

54 хв. ago