Через нещодавні зміни в українському законодавстві повістки з викликом до ТЦК стало можливим розсилати поштою. Вони цілком законні, тому їх ігнорування передбачає накладення штрафів. Про це в інтерв’ю “Українському радіо” розповіла керівниця адвокатського об’єднання “Vector” Тетяна Книш.
“Направлення повісток саме таким шляхом є законним. Обов’язок перевіряти свою поштову скриньку має сам військовозобов’язаний”, – заявила вона.
Як пояснила юристка, повістка формується через електронний кабінет військовозобов’язаного, її підписує начальник ТЦК, і протягом 48 годин повістку надсилають саме рекомендованим листом поштою з обов’язковим описом вмісту та повідомленням про факт вручення.
“Якщо особа ігнорує цю повістку – не отримує або відмовляється, або це поштове відправлення повертається до відправника, тобто до центру комплектування, з відміткою про відсутність адресата за відповідною адресою, – у цьому разі вважається, що відбулося належне повідомлення військовозобов’язаної особи про виклик її до центру комплектування”, – каже юрист.
За словами Книш, виправдатися тим, що ви були на роботі й не мали змоги отримати лист, не вийде.
“Поштар залишає повідомлення про те, що на певному відділенні пошти є лист для цієї особи. Фактично обов’язок перевіряти свою поштову скриньку має сам військовозобов’язаний. І особа має прибути до відповідного поштового відділення та отримати лист. Рекомендований лист зберігається на “Укрпошті” протягом 10 днів, тож час отримати повідомлення у військовозобов’язаного є”, – зазначає вона.
Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…