Штамп “невійськовозобов’язаний”, який залишився у деяких людей з минулих років, більше не має жодної юридичної сили, оскільки сучасне законодавство України не передбачає такого статусу. Адвокат Артем Оразов роз’яснив цю ситуацію у своєму відео в Instagram, відповідаючи на запитання щодо правового значення цього штампа.
Раніше поняття “невійськовозобов’язаний” використовувалося в Україні, і громадяни з таким штампом у паспорті могли мати певні пільги або бути звільнені від військових обов’язків.
Проте, за словами адвоката, на сьогоднішній день це поняття втратило свою актуальність, і згідно з чинними законами України, таким як “Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку” і “Про військовий обов’язок та військову службу”, цей штамп не має жодної юридичної сили.
Адвокат детально пояснив, що зараз всі чоловіки, які підлягають мобілізації, поділяються на кілька категорій:
Таким чином, наявність штампа “невійськовозобов’язаний” не звільняє людину від обов’язку виконувати свої військові обов’язки, брати участь у мобілізаційних заходах і з’являтися до ТЦК при отриманні повістки. Цей штамп не дає жодних переваг або привілеїв його власнику.
Адвокат підкреслив, що будь-які старі записи або штампи в документах більше не мають правової сили, і громадяни повинні діяти відповідно до сучасного законодавства. Тобто навіть ті, у кого є цей штамп, зобов’язані виконувати військові обов’язки на рівні з іншими.
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден закликав Конгрес виділити для посилення військової підтримки України додаткові $24 млрд.…
Посол Литви при НАТО Дейвідас Матулоніс заявив, що Вільнюс підтримує ідею Парижа щодо можливого відправлення…
Тарифи на водопостачання у Тернополі скоро встановлять новий рекорд — 70 гривень за кубометр. Зростання…
Ізраїльський кабінет міністрів затвердив угоду про припинення вогню з Ліваном, повідомляє The Jerusalem Post . Перемир'я набуде…
За словами народного депутата Богдана Кіцака, чоловіки, які працюють на підприємстві після 18 травня 2024 року, втратять…
Український уряд готується реформувати систему медико-соціальної експертизи (МСЕК) через корупційні скандали. Одним із найбільш резонансних…