Мобілізація в Україні передбачає, що кожен громадянин у віці 16 років має стати на військовий облік. Невиконання цього обов’язку передбачає певні юридичні наслідки.
Про це розповів адвокат Дмитро Франчук, пише РБК-Україна. За чинним законодавством України, юнаки від 16-річного віку повинні зареєструватися у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Це передбачає проходження медичного огляду та реєстрацію особистих даних призовника. Ця процедура обов’язкова і контролюється на державному рівні.
“Результати огляду, а також інші особисті дані призовника заносяться до військово-облікових документів. Ці дані зберігаються та використовуються для подальших призовних заходів”, – зазначає Франчук.
Не виконання цього супроводжується адміністративним стягненням. А через те, що питання стосується 16-річних, то за них відповідальність несуть їх законні представники – батьки або опікуни. На порушника можуть накласти штраф, розмір якого залежить від конкретних обставин.
Водночас, за словами юриста, відсутність взяття на військовий облік у 16 років не створює перешкод для виїзду за межі країни. Проте після досягнення повноліття ситуація змінюється.
З цього періоду не виконання своїх обов’язків щодо військового обліку розцінюється як ухилення від військової служби. А це супроводжується серйознішими обмеженнями та штрафами.
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…