Кого з багатодітних батьків можуть мобілізувати і на яких підставах: роз’яснення

В Україні з початку повномасштабного вторгнення триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов’язані громадяни підлягають призову до армії. При цьому деякі категорії українців, зокрема багатодітні батьки, мають право на відстрочку.

Проте заборгованість за аліментами може позбавити багатодітних чоловік права на звільнення від служби. Про це йдеться у Законі України № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

Згідно з чинним законодавством, право на відстрочку мають військовозобов’язані чоловіки, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років. Такі особи не підлягають призову на службу навіть в умовах воєнного стану.

Для отримання відстрочки такі громадяни зобов’язані надати в ТЦК та СП документи, що підтверджують статус багатодітного батька. Крім того, необхідно довести, що людина не має заборгованості зі сплати аліментів.

Якщо військовозобов’язаний більше трьох місяців не платив аліменти, то він втрачає право на відстрочку. Однак її можуть повернути, якщо заборгованість буде погашена.

Щоб підтвердити статус військовозобов’язаного, у ТЦК та СП необхідно надати свідоцтво про народження дітей із зазначенням батьківства військовозобов’язаного, а також свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше).

У випадку, коли чоловік має дітей від різних шлюбів або стосунки з матір’ю дітей розірвані, тоді чоловік повинен мати свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства; рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), або рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним, або письмовий договір між батьками про те, з ким проживатимуть діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного.

Нагадаємо, народні депутати підтримали законопроект №11391, який передбачає надання відстрочки від мобілізації громадянам, чиї близькі родичі, у тому числі й неповнорідні брат чи сестра, загинули чи зникли безвісти під час участі у бойових діях під час дії воєнного стану.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago