Чужі комунальні борги стануть вашими: як не втрапити в неприємності

Навіть під час війни українці повинні сплачувати комунальні послуги вчасно. Однак у стосунках між власниками житла та орендарями можуть виникати конфлікти, коли квартиранти ухиляються від оплати, або ж власники намагаються змусити їх покрити чужі борги. Юристка Вікторія Гусакова пояснила, як діяти в таких ситуаціях та захистити свої права.

Укладення договору оренди

Перед заселенням квартирантів власник житла повинен укласти з ними письмовий договір оренди. Цей документ має включати наступні пункти:

  • сума оренди,
  • складові комунальних платежів,
  • період проживання квартирантів.

Згідно з частиною 3 статті 815 Цивільного кодексу України, наймач зобов’язаний вчасно оплачувати житло та комунальні послуги, якщо інше не передбачено договором. Ці моменти важливо прописати в документі, оскільки без нього буде складно довести фактичне проживання квартирантів і їхню відповідальність за оплату.

Що робити, якщо виникають борги

Якщо квартиранти припиняють оплачувати комунальні послуги, власник квартири може подати на них до суду на основі договору оренди. У суді потрібно надати довідку про те, що власник не проживає у квартирі і не користується комунальними послугами, а також запросити свідків, які підтвердять це. Крім того, необхідно підкріпити позов документами, які підтверджують період проживання та кількість осіб, що мешкали в оселі.

Іноді господарі намагаються змусити квартирантів оплатити борги, які вони не створювали. В такій ситуації договір оренди допоможе уникнути неправомірних вимог. Якщо є довідка з нового місця проживання, квартиранти можуть звернутися до комунальних підприємств для звірки рахунків. Це дозволить визначити, коли і як виникли борги.

Якщо договору немає, а власник чинить тиск або вимагає гроші, варто звернутися до поліції для врегулювання ситуації.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ізраїль близький до початку наземної війни в Лівані — WSJ

Хвиля смертоносних вибухів пейджерів та інших електронних пристроїв, які носили бойовики в Лівані, різко посилила…

8 хв. ago

Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати

В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого територіальні центри комплектування активно розсилають повістки…

21 хв. ago

На замітку господиням: 3 помилки, які зіпсують пасту карбонара

Під час приготування пасти карбонари чи болоньєзе можна допустити деякі помилки, які зіпсують смак страви.…

31 хв. ago

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

43 хв. ago

Чи може ТЦК передати повістку через родичів: юрист дав пояснення

Військовослужбовці ТЦК не можуть передати повістку військовозобов'язаному через родичів. Якщо це сталося, то документ не…

59 хв. ago

Експерти пояснили небажання Путіна оголошувати нову хвилю мобілізації

Росія наразі не планує оголошення нової хвилі мобілізації в короткостроковій або середньостроковій перспективі, оскільки президент…

59 хв. ago