У додатку Резерв+ зʼявилась нова позначка: на що вона впливає

Для тих, хто своєчасно оновив військово-облікові дані у застосунку “Резерв+”, з’явилася спеціальна позначка. Щоб отримати цю позначку, потрібно мати останню версію застосунку та оновити документ. Нововведення необхідне для того, щоб ТЦК та поліція одразу могли побачити, що громадянин не порушив закон та встиг оновити дані до 17 липня.

Також позначка дає особі впевненість, що його дані були зареєстровані вчасно. Оскільки інформація, надана, наприклад, ЦНАПу, теж рахується за оновлення даних. Про це в коментарі LIGA.net розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Для оновлення документа в застосунку слід натиснути на три крапки поруч з ім’ям військовозобов’язаного та обрати “Оновити документ” (третій пункт у меню). Після цього на головній сторінці під написом “військово-обліковий документ” з’явиться галочка та напис “Дані уточнено вчасно”. Цей напис також з’явиться у повній інформації про документ. Для перегляду потрібно натиснути на три крапки → “повна інформація” → прокрутити донизу. Також повні дані можна побачити, відсканувавши QR-код, який відкривається при натисканні на документ.

Катерина Черногоренко пояснила, що ця позначка має кілька функцій. Вона надає громадянину впевненість, що дані оновлені вчасно, і дозволяє ТЦК та поліції швидко бачити цю інформацію. Наприклад, може виникнути ситуація, коли громадянин оновив дані в центрі надання адміністративних послуг, а потім завантажив “Резерв+” і зміг ще раз оновити або уточнити дані. В таких випадках важливо розуміти, що вимогу законодавства вже виконано.

Якщо дані не були оновлені до 17 липня, може бути накладений штраф від 17 000 до 25 000 грн. Також громадянина можуть обмежити у праві керування автомобілем та заблокувати рахунок через суд, якщо штраф не буде сплачено вчасно.

Багато чоловіків не встигли оновити дані

Україні щонайменше 6 мільйонів військовозобов’язаних чоловіків не встигли оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Таким чином, всі вони підпадають під штрафи. Водночас встигли це зробити близько 4,2 млн українців. Про це повідомив перший заступник парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, нардеп від фракції “Голос” Андрій Осадчук.

Після 16 липня завжди можна оновити інформацію про себе й уникнути штрафу, якщо на це були об’єктивні причини, зокрема лікарняний. Щоправда, перебування на лікарняному доведеться документально підтвердити.

Ольга Степанова

Recent Posts

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

9 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

14 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

26 хв. ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

29 хв. ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

45 хв. ago

Педагоги без зарплат, студенти без стипендій: хто залишив українців без виплат

Майже тисяча людей у дніпровському професійно-технічному училищі ризикують залишитися без грошей через хаотичну реорганізацію, ініційовану…

49 хв. ago