У додатку Резерв+ зʼявилась нова позначка: на що вона впливає

Для тих, хто своєчасно оновив військово-облікові дані у застосунку “Резерв+”, з’явилася спеціальна позначка. Щоб отримати цю позначку, потрібно мати останню версію застосунку та оновити документ. Нововведення необхідне для того, щоб ТЦК та поліція одразу могли побачити, що громадянин не порушив закон та встиг оновити дані до 17 липня.

Також позначка дає особі впевненість, що його дані були зареєстровані вчасно. Оскільки інформація, надана, наприклад, ЦНАПу, теж рахується за оновлення даних. Про це в коментарі LIGA.net розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Для оновлення документа в застосунку слід натиснути на три крапки поруч з ім’ям військовозобов’язаного та обрати “Оновити документ” (третій пункт у меню). Після цього на головній сторінці під написом “військово-обліковий документ” з’явиться галочка та напис “Дані уточнено вчасно”. Цей напис також з’явиться у повній інформації про документ. Для перегляду потрібно натиснути на три крапки → “повна інформація” → прокрутити донизу. Також повні дані можна побачити, відсканувавши QR-код, який відкривається при натисканні на документ.

Катерина Черногоренко пояснила, що ця позначка має кілька функцій. Вона надає громадянину впевненість, що дані оновлені вчасно, і дозволяє ТЦК та поліції швидко бачити цю інформацію. Наприклад, може виникнути ситуація, коли громадянин оновив дані в центрі надання адміністративних послуг, а потім завантажив “Резерв+” і зміг ще раз оновити або уточнити дані. В таких випадках важливо розуміти, що вимогу законодавства вже виконано.

Якщо дані не були оновлені до 17 липня, може бути накладений штраф від 17 000 до 25 000 грн. Також громадянина можуть обмежити у праві керування автомобілем та заблокувати рахунок через суд, якщо штраф не буде сплачено вчасно.

Багато чоловіків не встигли оновити дані

Україні щонайменше 6 мільйонів військовозобов’язаних чоловіків не встигли оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Таким чином, всі вони підпадають під штрафи. Водночас встигли це зробити близько 4,2 млн українців. Про це повідомив перший заступник парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, нардеп від фракції “Голос” Андрій Осадчук.

Після 16 липня завжди можна оновити інформацію про себе й уникнути штрафу, якщо на це були об’єктивні причини, зокрема лікарняний. Щоправда, перебування на лікарняному доведеться документально підтвердити.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago