Майно українських ухилянтів за кордоном арештують: юрист пояснив процедуру

Українці, які після посилення мобілізації не оновили свої військово-облікові дані впродовж 60 днів, будуть оштрафовані. Від покарання не врятує навіть перебування поза межами країни. Детальніше про це виданню Фокус розповів адвокат та засновник юридичної компанії Prikhodko&Partners Андрій Приходько.

Загальна мобілізація: розмір штрафу за неоновлені дані у ТЦК

За порушення правил військового обліку в Україні передбачено адміністративне покарання — штраф у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень.

Загальна мобілізація: чи можна отримати штраф за кордоном

Оновлення даних — це закріплений законом обов’язок кожного військовозобов’язаного українця. Якщо людина перебуває за кордоном, це її не звільняє. Постанову проти порушників складають уповноважені особи ТЦК — протокол не потрібен.

На громадян, які виїхали з країни, можуть накласти штраф, а вони можуть навіть про це не здогадуватись. Чоловіка можуть заочно оштрафувати, повідомивши про це поштою (за адресою реєстрації).

“За кордон такі постанови не надсилають, тому людина зможе дізнатися про те, що на неї наклали штраф, тільки якщо у неї є додаток “Дія” і вона зможе відкрити постанову про штраф там”, — зазначив юрист.

Загальна мобілізація: як штрафуватимуть тих, хто за кордоном

Постанову про штраф можна оскаржити, але на це є лише 10 діб. Якщо ж його не сплачувати, ТЦК звернеться у виконавчу службу і сума збільшиться вдвічі. Якщо штраф все одно залишиться несплаченим, виконавча служба може заблокувати рахунки.

“Важливо, що в такому випадку блокуються українські рахунки, до карток закордонних банків доступ вони не мають”, — підкреслив Приходько.

Після блокування з рахунків примусово стягується потрібна сума. Якщо ж грошей для погашення штрафу недостатньо, виконавці можуть почати оцінку майна та стягнення вже його.

Отже, в разі порушення правил військового обліку та ігнорування штрафу кроки такі:

  1. ТЦК накладає постанову;
  2. військкомат звертається до виконавчої служби;
  3. виконавча служба блокує рахунки;
  4. з порушника стягують кошти або майно.

Загальна мобілізація: чи можуть забрати майно за кордоном

Штраф за неоновлені дані у ТЦК не перевищуватиме 60 тисяч гривень, тому про стягнення нерухомості або транспорту не йдеться. Однак держава може арештувати інше майно, яке відповідає сумі боргу.

“Всі кошти стягуються тільки з українських рахунків, все майно — тільки на території України. Механізмів забирати майно з закордону або ж кошти з іноземних банків не передбачено. Тобто будуть перевіряти наявне в Україні майно, його ж і будуть арештовувати”, — пояснив адвокат.

Рішення про блокування рахунків можна оскаржувати, як і рішення про стягнення майна. Відстежувати хід справи з-за кордону можна через “Дію”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

4 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

8 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

19 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

25 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

27 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

30 хв. ago