Українці, які після посилення мобілізації не оновили свої військово-облікові дані впродовж 60 днів, будуть оштрафовані. Від покарання не врятує навіть перебування поза межами країни. Детальніше про це виданню Фокус розповів адвокат та засновник юридичної компанії Prikhodko&Partners Андрій Приходько.
За порушення правил військового обліку в Україні передбачено адміністративне покарання — штраф у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень.
Оновлення даних — це закріплений законом обов’язок кожного військовозобов’язаного українця. Якщо людина перебуває за кордоном, це її не звільняє. Постанову проти порушників складають уповноважені особи ТЦК — протокол не потрібен.
На громадян, які виїхали з країни, можуть накласти штраф, а вони можуть навіть про це не здогадуватись. Чоловіка можуть заочно оштрафувати, повідомивши про це поштою (за адресою реєстрації).
“За кордон такі постанови не надсилають, тому людина зможе дізнатися про те, що на неї наклали штраф, тільки якщо у неї є додаток “Дія” і вона зможе відкрити постанову про штраф там”, — зазначив юрист.
Постанову про штраф можна оскаржити, але на це є лише 10 діб. Якщо ж його не сплачувати, ТЦК звернеться у виконавчу службу і сума збільшиться вдвічі. Якщо штраф все одно залишиться несплаченим, виконавча служба може заблокувати рахунки.
“Важливо, що в такому випадку блокуються українські рахунки, до карток закордонних банків доступ вони не мають”, — підкреслив Приходько.
Після блокування з рахунків примусово стягується потрібна сума. Якщо ж грошей для погашення штрафу недостатньо, виконавці можуть почати оцінку майна та стягнення вже його.
Отже, в разі порушення правил військового обліку та ігнорування штрафу кроки такі:
Штраф за неоновлені дані у ТЦК не перевищуватиме 60 тисяч гривень, тому про стягнення нерухомості або транспорту не йдеться. Однак держава може арештувати інше майно, яке відповідає сумі боргу.
“Всі кошти стягуються тільки з українських рахунків, все майно — тільки на території України. Механізмів забирати майно з закордону або ж кошти з іноземних банків не передбачено. Тобто будуть перевіряти наявне в Україні майно, його ж і будуть арештовувати”, — пояснив адвокат.
Рішення про блокування рахунків можна оскаржувати, як і рішення про стягнення майна. Відстежувати хід справи з-за кордону можна через “Дію”.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…