Воєнний стан в Україні продовжено до 9 травня 2025 року, а разом із ним і загальну мобілізацію. Це означає, що в лютому військовозобов’язані українці залишаються у зоні ризику. Розповідаємо, хто перший може потрапити під призов та які зміни очікуються.
Згідно з українським законодавством, призовний вік:
Якщо громадянин не служив у Збройних силах і не має статусу військовозобов’язаного (не закінчував військових навчальних закладів), його можуть мобілізувати лише після досягнення 25 років.
Нагадаємо, у 2024 році вік призовників знизили з 27 до 25 років, що розширило категорію осіб, які можуть бути мобілізовані.
Призову підлягають:
Громадяни з досвідом військової служби, включаючи тих, кого раніше було знято з військового обліку.
А також, обмежено придатні до служби. Повторна військово-лікарська комісія визначає можливість призову навіть для тих, хто раніше мав обмеження.
Ті, хто підлягає повторній ВЛК, мають пройти її до 4 лютого включно, після чого їхній статус буде переглянуто.
Військовозобов’язані мають право на відстрочку, якщо вони:
Україна впевнено крокує до цифрового майбутнього, однак нові технології все ще викликають непорозуміння на практиці.…
Колишній президент України Віктор Янукович наразі перебуває в Московській області РФ. Про це заявив заступник начальника Департаменту…
Бізнес в Україні використовує дві основні схеми, щоб обійти валютне законодавство. Банки не завжди реагують…
Українцям розповіли, які дані призовників внесли до електронного реєстру. Про це йдеться у проєкті Закону №3549-ІХ. Персональні дані…
З 1 липня Україна перейде на новий стандарт напруги електроенергії. За даними Нацкомісії, напруга в розетках офіційно…
Російська армія зазнала суттєвого виснаження і потребуватиме оперативної паузи найближчим часом для відновлення резервів та…