Зимовий чи літній: у ВР уточнили, який час відтепер завжди буде в Україні

Українці щороку переводять годинники на годину назад та на годину вперед. Зазвичай це відбувається в останні вихідні жовтня та в останні вихідні березня. Восени стрілки переводять на годину назад, а навесні — вперед. Кожного року ця процедура викликала дуже багато дискусій серед народних депутатів.

Половина з них вважають, що переводити годинники недоречно, що це традиція, яка тягнеться з Радянського Союзу, хоча у світі майже всі країни переходять на зимовий та літній час. Проте в Україні більше цього не буде. Переважна більшість нардепів таки добилися свого й тепер Україна назавжди залишиться з зимовим часом.

Весною годинники більше не переводитимуть
Народні обранці прийняли законопроєкт згідно з яким українці більше не переводитимуть годинники на літній час. Тобто останнє переведення стрілок відбулося у жовтні й відтепер такий час буде в Україні завжди. Депутати кажуть, що зробили це в першу чергу з турботою про здоров’я українців. Мовляв, переводити годинники двічі на рік — це надто травматично для організму і йому важко адаптуватися.

Багатьом українцям таке рішення не подобається
Не всім українцям сподобалася така ідея. Загалом люди не проти, щоб годинники не переводили, але більшість з них вважають, що краще тоді було б залишити літній час. Також не обійшлося й без активістів, які навіть сформували петицію до Президента України про те, щоб він дозволив переводити годинники на літній час. Чи вирішить щось ця петиція — наразі невідомо.

Що кажуть науковці?
Багато науковців погоджуються з тим, що літній час все-таки кращий для людей і організму.

  • Географічно наша країна розташована відразу у трьох часових поясах. Саме через це для нас доцільніше було б використовувати саме літній час. Країна так жила 50 років і ніхто ніякого дискомфорту не відчував.

Але тепер Україна буде дивитися, як робитиме Європа: якщо там залишать літній час, тоді й тут залишать літній, якщо переведуть на зимовий, то й Україна перейде на зимовий час.

Економічна складова тут зовсім невелика. Переважає політична складова. Лише літній час дає економію і влітку, і взимку, – каже старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Анатолій Казанцев.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Британська модниця №2: різдвяні образи принцеси Шарлотти

Лише одна людина може відвернути увагу від незмінно стильної принцеси Уельської на Різдво. І це…

29 хв. ago

Більше жодних ігор: навіть дружину та чоловіка можуть засудити за “недитячі” іграшки

Тема регулювання інтимного контенту в Україні давно викликає суперечки, але останнім часом вона набула ще…

32 хв. ago

За кермо не можна: з якого віку водіям заборонили керувати авто

Українцям розповіли, після якого віку водіям не можна сідати за кермо автомобіля. Про це пише SUV News, посилаючись на…

36 хв. ago

Ковбаса стає делікатесом для українців: цінники у магазинах зашкалюють

Ковбаса стає практично делікатесом для українців, оскільки ціни на цей популярний продукт зростають стрімкими темпами.…

39 хв. ago

Щось у ядрі Землі може змінювати тривалість днів: вчені розкрили незвичайну загадку

На Землі цикл день-ніч визначений чітко, адже кожна доба закінчується за 24 години до початку наступної.…

41 хв. ago

Люди на Землі стали повільніше старіти – ВООЗ

За останні сто років швидкість когнітивного старіння людей значно знизилася. Про це заявили експерти ВООЗ та міжнародний колектив…

44 хв. ago