Зимовий чи літній: у ВР уточнили, який час відтепер завжди буде в Україні

Українці щороку переводять годинники на годину назад та на годину вперед. Зазвичай це відбувається в останні вихідні жовтня та в останні вихідні березня. Восени стрілки переводять на годину назад, а навесні — вперед. Кожного року ця процедура викликала дуже багато дискусій серед народних депутатів.

Половина з них вважають, що переводити годинники недоречно, що це традиція, яка тягнеться з Радянського Союзу, хоча у світі майже всі країни переходять на зимовий та літній час. Проте в Україні більше цього не буде. Переважна більшість нардепів таки добилися свого й тепер Україна назавжди залишиться з зимовим часом.

Весною годинники більше не переводитимуть
Народні обранці прийняли законопроєкт згідно з яким українці більше не переводитимуть годинники на літній час. Тобто останнє переведення стрілок відбулося у жовтні й відтепер такий час буде в Україні завжди. Депутати кажуть, що зробили це в першу чергу з турботою про здоров’я українців. Мовляв, переводити годинники двічі на рік — це надто травматично для організму і йому важко адаптуватися.

Багатьом українцям таке рішення не подобається
Не всім українцям сподобалася така ідея. Загалом люди не проти, щоб годинники не переводили, але більшість з них вважають, що краще тоді було б залишити літній час. Також не обійшлося й без активістів, які навіть сформували петицію до Президента України про те, щоб він дозволив переводити годинники на літній час. Чи вирішить щось ця петиція — наразі невідомо.

Що кажуть науковці?
Багато науковців погоджуються з тим, що літній час все-таки кращий для людей і організму.

  • Географічно наша країна розташована відразу у трьох часових поясах. Саме через це для нас доцільніше було б використовувати саме літній час. Країна так жила 50 років і ніхто ніякого дискомфорту не відчував.

Але тепер Україна буде дивитися, як робитиме Європа: якщо там залишать літній час, тоді й тут залишать літній, якщо переведуть на зимовий, то й Україна перейде на зимовий час.

Економічна складова тут зовсім невелика. Переважає політична складова. Лише літній час дає економію і влітку, і взимку, – каже старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Анатолій Казанцев.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Мобілізація жінок та “ізраїльський” сценарій: чим насторожили українців

Ідея введення військової моделі, подібної до ізраїльської, де і чоловіки, і жінки зобов'язані служити, набирає…

21 хв. ago

Евакуаційне судно для вивезення російських військ з Сирії зламалось у відкритому морі

У судна Sparta, яке Росія відправила для вивезення свого озброєння і техніки із Сирії, під…

23 хв. ago

США закликали своїх громадян терміново покинути Білорусь

Сполучені Штати Америки закликали своїх громадян негайно залишити територію Білорусі. Про це повідомляє Державний департамент США. Зазначається, що…

37 хв. ago

Ціни на молочку змусять українців дотримуватися суворого посту увесь рік

У січні 2025 року українці відчують значне підвищення цін на молоко та молочні продукти. Згідно…

48 хв. ago

У Польщі від 2025 року українцям можуть почати блокувати банківські рахунки

Польща посилює контроль за фінансовими операціями іноземців, зокрема українців, які ведуть бізнес або здійснюють перекази. Починаючи…

58 хв. ago

Україна програла битву за Курахове: військових заганяють в «кишені» і «мішки» ворога

На кордоні з Україною було зафіксовано рекорд перетину пунктів пропусків українцям. Однак на це вплинули…

1 годину ago