В Україні готовність до виборів зросла: нове дослідження виявило зміни в настроях українців

В Україні неочікувано зросла готовність громадян до виборів. Якщо раніше 40% опитаних виступали проти виборів до перемоги, то тепер ця цифра зменшилася. Зокрема, 23% респондентів висловили готовність голосувати навіть у теперішніх умовах, не чекаючи змін, а ще 27% готові до виборів за певних умов.

Презентація дослідження SunFlower Sociology та Future Research Foundation, що відбулася в агенції Інтерфакс за участі соціолога Андрія Єременко, виявила цікаві зміни в суспільних настроях українців щодо виборів. Попри те, що більшість результатів були очікуваними, деякі аспекти привертають увагу.

Соціолог, засновник соціологічної компанії Active Group звернув увагу на те, що винуватцем усіх проблем українці найчастіше називають керівника Офісу Президента — Андрія Єрмака, Прем’єра Шмигаля, та Данила Гетманцева, який уособлює боротьбу проти українського підприємництва. Цих людей респонденти хотіли б змістити. 

Респонденти назвали, кого вважають відповідальним за ситуацію в країні

Єрмак, Гетманцев і Умєров – у переліку тих, кого респонденти воліли б змістити або звільнити. Щоправда, 29,2% опитаних відповіли, що їм важко відповісти на це запитання.

Щодо оцінки політичних фігур та найбільших проблем країни, респонденти вважають, що найбільших успіхів Україна досягла в залученні міжнародної допомоги: економічної, військової та політичної. Це свідчить про стабільно позитивну оцінку дипломатичних зусиль країни, робить висновки Єременко.

Дипломатія в країні отримала стабільно позитивну оцінку

Однак найбільшими проблемами респонденти вважають боротьбу з корупцією та підтримку економіки. За оцінками, саме в цих сферах Україна постає перед найбільшими труднощами.

79,2% назвали корупцію найбільшою проблемою України

Серед осіб, яких респонденти вважають відповідальними за успіхи України, найбільше згадувалися представники силових структур, зокрема Кирило Буданов, Василь Малюк та Олександр Сирський. Натомість винуватцями існуючих проблем, знову ж таки, найчастіше називалися керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Данила Гетманцева.

Логічно, що люди, які брали участь в опитуванні не підтримують звільнення Буданова. 

33,7% цілком не підтримують звільнення Буданова

Дослідження також показало негативну реакцію суспільства на чутки про можливе відсторонення важливих фігур, таких як Рустем Умєров. Особливо підтримка Буданова є сильною серед українців. Експерти, які виступали на прес-конференції, відзначили, що ці чутки можуть бути частиною російської інформаційної війни.

Стосовно ж виборів, то 40,7% респондентів заявили, що вибори можливі тільки за умови перемоги та завершення воєнного стану. 23,6% виступили за вибори за будь-яких умов, якомога швидше. 

9,6% підтримали б вибори за умови можливості голосування в укриттях. 8% вважають, що умова припинення вогню (навіть тимчасового) дала б змогу провести в країні вибори, а ще 6,3% виступили за умову довготривалого припинення вогню. Знайшлися навіть 3,4%, які відповіли, що вибори можливі лише за умови тимчасового перемир’я з Росією. 

На завершення, директор Фонду дослідження майбутнього Роман Ярошенко, який підтримав проведення дослідження і компенсував всі витрати, підтвердив, що співпраця триватиме. І Фонд планує не лише проводити нові дослідження, а й розширювати співпрацю в інших експертних форматах.

Якими були відповіді українців щодо теми виборів раніше

Щодо опитування групи “Рейтинг” рік тому, то, наприклад, більше половини українців вважало, що вибори треба проводити під час війни. Цифра складалася з сукупності відсоткової частки відповідей і виходило, що більшість голосували за проведення виборів під час війни:

  • 20% опитуваних за президентські вибори,
  • 39% – за парламентські,
  • 15% – за місцеві.

Цікаво, що думки українців були приблизно однаковими у всіх регіонах. Також 41% вважали, що дуже важливо, щоб українці, котрі сьогодні перебувають за кордоном взяли участь у виборах, для 29% – це було скоріше важливо. При цьому для 17% опитуваних це зовсім не важливо.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

ТЦК масово скасовують відстрочки від мобілізації

ТЦК почав скасовувати відстрочки від мобілізації, отримані корупційним шляхом. Якщо відстрочку або «білий квиток» було…

6 хв. ago

Олігарх з РФ володів розкішним курортом в Італії навіть після запровадження санкцій, – FT

Російський олігарх Муса Бажаєв продовжував залишатися власником дорогого курорту на Сардинії навіть після того, як…

15 хв. ago

Біженці з України добре інтегрувалися на ринку праці в ЄС – МВФ

Українські біженці інтегрувалися на ринки праці ЄС помітно швидше, ніж попередні хвилі біженців. Декілька країн…

23 хв. ago

Білл Гейтс таємно пожертував 50 млн доларів на президентську кампанію Гарріс — NYT

Американський бізнесмен і засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс нещодавно пожертвував близько 50 млн доларів на президентську…

33 хв. ago

На Заході визнали поразку: що довів Путін завдяки саміту БРІКС у Казані

Саміт БРІКС, який у ці дні проходить у Росії, має величезне значення для балансу глобальних…

38 хв. ago

Мільярдер збудував власний “Версаль” на краю обриву і виставляє на продаж за $108 млн

Коли ви думаєте про типовий каліфорнійський пляжний будинок, ви, мабуть, уявляєте затишний котедж з видом…

39 хв. ago