Україна увійшла до п’ятірки антирейтингу у світі: про що йдеться

У всьому світі народжуваність знизилася з 5 народжень на жінку в середньому у 1950 році до 2,3 народжень на жінку у 2021 році. Через скорочення народжуваності дітей виникли побоювання, що невдовзі людей може стати “надто мало” для підтримки економіки.

На цьому графіку перераховані країни з найнижчими показниками народжуваності на 2024 рік на основі даних, зібраних Statista. Усі цифри є оціночними.

Розуміння коефіцієнта фертильності

Коефіцієнт фертильності відноситься до середньої кількості дітей, народжених жінкою дітородного віку в цій країні. Зазвичай жінки віком від 15 до 45 років вважаються такими, що перебувають у дітородному віці.

Коефіцієнт народжуваності в 2,1 дитини на жінку, відомий як “коефіцієнт відтворення”, підтримує популяцію стабільної за рахунок заміщення обох батьків та обліку дитячої смертності – за умови відсутності міграції та стабільних показників смертності.

Коефіцієнт народжуваності на Тайвані оцінюється в 1,11 дитини на жінку, що є найнижчим показником у світі.

Україна знаходиться на 4-му місці серед країн із найнижчим коефіцієнтом народжуваності, маючи цифру – 1,2 дитини на жінку.

Рейтинг очолює Європа з вісьмома країнами, за нею слідує Азія з шістьма країнами, Північна Америка з п’ятьма країнами та Африка з однією країною.

Європа також є єдиним регіоном у світі, де очікується загальне скорочення чисельності населення у найближчій перспективі (між 2022 та 2050 роками), при цьому прогнозується зниження на 7%.

Навпаки, очікується, що чисельність населення інших регіонах, включаючи Центральну, Південну і Південно-Східну Азію, Латинську Америку і Карибський басейн, і навіть Північну Америку, продовжить зростати, але досягне піку чисельності до 2100 року.

Проте країни з низьким рівнем народжуваності вжили заходів щодо пом’якшення можливих наслідків для своєї економіки.

Наприклад, Південна Корея почала дозволяти сім’ям наймати іноземних нянь, щоб стимулювати вищий рівень народжуваності.

Тим часом Японія щорічно виділяє до 3,6 трлн ієн (22,3 млрд. доларів США), намагаючись переламати цю тенденцію.

Романчук Микола

Recent Posts

“Чоловіків на фронт, а жінок відновлювати податкову базу”: Польща пропонує позбавити українців виплат

Польський уряд запропонував Німеччині перенаправляти соцвиплати для українських біженців безпосередньо в Україну. Мета – зменшити фінансовий стимул залишатися в Німеччині і…

1 хв. ago

Катастрофічний брак працівників прогнозують Україні: рахунок на мільйони

В Україні до 2023 року не вистачатиме від 5 до 10 млн нових працівників. Такий…

13 хв. ago

Хто страхує тіньовий флот росіян: розслідування Bloomberg

Дослідники розкрили несподівані деталі таємничого світу страхування російських танкерів від екологічних ризиків в умовах санкцій. Про це йдеться у…

22 хв. ago

10 “енергетичних вампірів” у будинку, які “спустошують” ваш гаманець узимку

Експерти виявили, що 55% британців залишають побутові прилади в режимі очікування, що призводить до збитків.…

31 хв. ago

Бронювання під загрозою: в Україні знову перевірять критичні підприємства

Кабмін вніс зміни до порядку визначення критичності підприємств, установ та організацій, що мають право на бронювання працівників.…

40 хв. ago

У Києві 20-річна дівчина готувала теракт: вибухівку мала закласти в багатолюдному місці

Російські агенти готували кривавий теракт у Києві. СБУ та Нацполіція  затримали двох ворожих поплічників, які хотіли вбити…

51 хв. ago