Населення України скоротилося на 10 млн осіб з початку повномасштабного вторгнення Росії. Це відбулося через відтік біженців, падіння народжуваності та загибель людей на війні, заявила Флоренс Бауєр, голова східноєвропейського відділення Фонду ООН у галузі народонаселення, яку цитує Reuters.
За оцінкою ООН, 10 млн осіб – це приблизно чверть довоєнного населення країни. Бауер наголошує, що вторгнення РФ в лютому 2022 року перетворило і без того складну демографічну ситуацію в Україні на “щось серйозніше”.
Виправити ситуацію за рахунок природного приросту населення також проблематично. На думку ООН, для підтримки стабільного населення (навіть не для зростання!) потрібен рівень народжуваності 2,1 дитини на жінку, але він геть іншій.
“Рівень народжуваності різко впав і зараз становить близько однієї дитини на жінку, що є одним із найнижчих показників у світі”, – сказала Бауєр.
Вона заявила, що точний облік впливу війни на населення України доведеться відкласти до закінчення конфлікту, коли нарешті можна буде провести повний перепис. За словами представниці ООН, безпосередній вплив відчули регіони, які практично знелюдніли, села, де залишилися лише люди похилого віку, та пари, не здатні створити сім’ї.
Найбільша частина скорочення населення України припадає на 6,7 млн біженців, які зараз живуть за кордоном, переважно в Європі. Військові смерті також були чинником.
“Точні цифри назвати складно, але, за оцінками, кількість жертв становить десятки тисяч”, – сказала вона.
Нагадаємо, населення України до 2041 року може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року – до 25,2 млн. Прогноз щодо населення зробив восени 2024 року Інститут демографії та проблем якості життя Національної академії наук. Наголошується, що чисельність населення України становила:
Найголовніші причини демографічної кризи – війна, низька народжуваність та міграція. У зв’язку з цим Кабмін України у вересні 2024 року ухвалив демографічну стратегію.
За даними МВФ, у 2024 році середньорічна чисельність населення в Україні складає більш як 33 млн осіб. Вже за рік цей показник збільшиться на майже 1 млн. А у 2029 році на території держави проживатимуть 36 млн осіб. Це все ще менше, ніж перебувало в країні до початку повномасштабної війни – близько 41 млн. Найнижчий показник був зафіксований у 2023-му році – 33,2 млн осіб.
Водночас як повідомляє Євростат, населення країн Євросоюзу за 2023 рік зросло на 1,6 млн осіб і складає 449,2 млн осіб. Позитивна динаміка спостерігається другий рік поспіль. Пояснюється приріст зростанням міграційних рухів, особливо напливом біженців з України. Найбільший приріст спостерігався у Німеччині, Іспанії та Франції.
В ООН кажуть, що населення України до 2100 року не буде рости, а тільки скорочуватися. За прогнозами, до 2100 року в країні залишиться тільки 15,3 млн людей. Скорочення населення в Україні буде відбуватися на тлі скорочення населення планети загалом.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…