Канікули чи дистанційка: як навчатимуться школярі після новорічних свят

Новий навчальний рік 2024-2025 в Україні розпочався 2 вересня і має тривати до 30 червня. Однак, через складну енергетичну ситуацію, Міністерство освіти дозволило навчальним закладам самостійно вирішувати організаційні питання щодо навчального процесу.

Це означає, що школи можуть гнучко підходити до формату навчання, тривалості канікул та організації навчальних тижнів.

Згідно з рішеннями Міністерства освіти, традиційні зимові канікули в українських школах цього року мають розпочатися 30 грудня 2024 року і триватимуть до 10 січня 2025 року включно. Однак, ситуація може змінюватися залежно від місцевих умов. Якщо виникне необхідність, педради шкіл мають право скоригувати тривалість канікул та навчання, враховуючи проблеми з енергопостачанням.

Зимові канікули, фото nv.ua

Через ризики блекаутів, школам дозволено самостійно регулювати початок і закінчення уроків, а також вирішувати, в якому форматі проходитимуть заняття. Заклади освіти можуть обирати між очною, дистанційною або змішаною формою навчання. При цьому дистанційне навчання може стати найоптимальнішим варіантом в умовах зимової енергетичної кризи, особливо для шкіл, які не мають автономного опалення чи доступу до стабільного електропостачання.

Для шкіл зі змішаною формою навчання передбачено обов’язкову наявність укриттів, придатних для проведення занять під час повітряних тривог, або таких, що розташовані не далі ніж 500 метрів від навчального закладу.

Деякі навчальні заклади вирішили скасувати осінні канікули, щоб за необхідності збільшити період зимового відпочинку учнів. Це дасть змогу уникнути проблем під час ймовірних блекаутів та забезпечити якісну підготовку школярів. Таке рішення дозволяє педагогам гнучко реагувати на ситуацію з енергопостачанням, адаптуючи навчальний процес до реалій сьогодення.

Енергетична криза ймовірно вплине на звичний розклад навчання, що вимагає від батьків та учнів готовності до можливих змін.

Романчук Микола

Recent Posts

Небезпечна середньовічна хвороба повертається через сучасні дієти

Цинга, яка була широко поширена у XVI-XVIII століттях, знову стає актуальною через сучасні дієти та…

47 секунд ago

Пенсії виплачуватимуть по-новому: можуть зрости в рази

Уряд України затвердив новий підхід до розрахунку пенсійних виплат, запровадивши другий обов'язковий рівень у пенсійній…

9 хв. ago

Дрони не замінять ракети та артилерію: що може суттєво змінити ситуацію на фронті

Україна розробляє масштабну програму виготовлення дронів. Вони показали свою ефективність, однак поки не зможуть повноцінно…

16 хв. ago

Переселенці повертаються на окуповані території. Лідерка «слуг» назвала причину

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк прокоментувала заяву омбудсмена Дмитра Лубінця, у якій він заявив, що переселенці через соціально-економічні труднощі повертаються…

34 хв. ago

ЄС затвердив кредит Україні на 35 мільярдів: погашати буде Росія

Рада Європейського Союзу остаточно затвердила пакет фінансової допомоги Україні у формі позики 35 млрд євро. Про…

42 хв. ago

В Україні стався землетрус: деталі (карта)

У середу, 23 жовтня, ввечері на території Чернівецької області зафіксували землетрус магнітудою 3.1. Про це йдеться у повідомленні Головного центру…

50 хв. ago