Деякі пенсіонери можуть отримувати понад 20 тис. грн виплат: хто саме

У 2024 році максимальна пенсія в Україні становить 23 610 грн, і цей розмір залишатиметься незмінним до кінця року. Збільшення пенсій відбулося через підвищення прожиткового мінімуму, а додаткова індексація восени зачепить пенсіонерів віком 70, 75 і 80 років.

Розповідаємо, хто може отримувати максимальну пенсію та який розмір виплат. Одним із головних факторів підвищення пенсій у 2024 році став перегляд розміру прожиткового мінімуму.

Для осіб, які втратили працездатність, цей показник на 2024 рік встановлено на рівні 2361 грн, що є основою для розрахунку мінімальних та максимальних пенсійних виплат. З огляду на те, що максимальна пенсія не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, розмір максимальної пенсії з 1 січня 2024 року зріс до 23 610 грн, що на 2680 грн більше, ніж попереднього року.

Максимальні пенсії в Україні зазвичай отримують державні службовці, працівники місцевого самоврядування, народні депутати, науковці та інші категорії громадян, які мали високий заробіток і великий трудовий стаж. Такі виплати враховують усі можливі надбавки, доплати, підвищення та цільову допомогу. Важливо зазначити, що до цього максимального розміру не входять додаткові виплати для осіб, які мають особливі заслуги перед державою.

Середній розмір пенсії в Україні також зазнав змін. Станом на 1 липня 2024 року середня пенсія для всіх громадян склала 5816 грн, а для пенсіонерів, котрі працюють, – 6216 грн. Це свідчить про певний ріст виплат, однак значна частина пенсіонерів продовжує отримувати низькі пенсії. Так, за даними Пенсійного фонду України, більш ніж 26% пенсіонерів отримують менше 3000 грн на місяць і лише 12,48% отримують понад 10 000 грн.

Хоча максимальний розмір пенсії у 2024 році вже визначено на рівні 23 610 грн, уряд планує провести ще одну індексацію виплат наприкінці року. Це стосуватиметься переважно тих пенсіонерів, які досягнуть віку 70, 75 або 80 років восени чи взимку. Індексація може сприяти додатковому збільшенню виплат для цієї категорії громадян, але максимальний розмір залишиться незмінним, оскільки він визначається на підставі законодавчих норм.

Особливу увагу слід приділити тим пенсіонерам, які проживають за межами України. Для них у 2024 році продовжується обов’язкова процедура ідентифікації для підтвердження права на отримання виплат. Ідентифікація може бути здійснена через дипломатичні установи, особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду України або за допомогою відеозв’язку. Важливо вчасно пройти цю процедуру, оскільки в разі її пропуску виплати можуть бути призупинені.

Романчук Микола

Recent Posts

Заробили понад три млн грн. У Тернополі затримано чоловіків, які переправляли ухилянтів за кордон

У Тернополі правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке за $10 тис. переправляло чоловіків у Молдову. Про…

2 хв. ago

Telegram передаватиме правоохоронцям контактні дані зловмисників: деталі

Щоб утримати зловмисників від зловживання пошуком Telegram, компанія оновила умови використання та політику конфіденційності застосунку. Про…

11 хв. ago

Скільки старшокласників ходять до репетиторів: дані опитування

Половина учнів 10-11 класів користується послугами репетиторів, йдеться у дослідженні Київського міжнародного інституту соціології, яке було презентоване 23…

20 хв. ago

Суд заочно заарештував нардепа-втікача: його мільйони відібрала держава

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту народного депутата, якого підозрюють у хабарництві. Рішення ухвалили заочно,…

28 хв. ago

Без “дідів” у війську?: ЗСУ ухвалили рішення про мобілізацію чоловіків 50-60 років

Чоловіки від 50 до 60 років, які наразі підлягають мобілізації, в подальшому можуть бути мобілізовані…

41 хв. ago

“Друг на час”: чоловік заробляє сотні доларів на день нічого не роблячи

Авантюрист Дрю Бінскі, який мандрує світом, найняв Сьодзі Морімото з Японії, щоб той "нічого не…

43 хв. ago