До переліку представництв донорських установ, виконавців міжнародної технічної допомоги увійшли 133 організації, працівники яких повністю заброньовані від мобілізації. Серед них – 21 громадська організація (ГО). Про це повідомив Кабінет Міністрів на запит видання «Українські Новини».
Переважну більшість (86 пунктів) у «Переліку представництв донорських установ, виконавців проєктів міжнародної технічної допомоги, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення» складають українські представництва іноземних компаній і організацій. Також туди потрапили лише 21 з сотень українських «грантових» громадських організацій, шість благодійних фондів і 20 комерційних підприємств та компаній.
На відміну від співробітників органів прокуратури, поліції, або ДСНС, де чітко передбачений ліміт броні в 50% від загальної кількості військовозобов’язаних, для зазначеного переліку використане формулювання «Не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню».
Переважну частину переліку – 86 зі 133 пунктів, або 65% – складають іноземні організації та установи. Сюди не включаються дипломатичні установи чи представництва міжнародних організацій, «бронювання» яких віднесено до сфери МЗС, а також ті ГО, які потрапили до сфери «бронювання» Мінреінтеграції.
Також у переліку – організації зі США, Великобританії, Канади, Японії, країн ЄС – від потужних американських ІРІ та НДІ, до невеликих, які в тому чи іншому вигляді надають донорські кошти для відбудови України та програм розвитку громадянського суспільства. Деякі з них потрапили до переліку двічі: окремо українським представництвом материнської іноземної організації і окремо українською самостійною юридичною особою, яка входить до мережі – як, наприклад, Інтерньюс Нетворк, США (пункт 55) та Громадська організація «Інтерньюз-Україна» (пункт 23).
Потрапили до переліку і шість українських благодійних фондів: «Благодійний фонд «Право на захист», «Альянс громадського здоров’я», «Український жіночий фонд», «Фонд східна Європа», Національний фонд досліджень України та Український фонд соціальних інвестицій.
Суто ГО в переліку 20. Сфери, у яких працюють організації, різні – від економічних та суспільно-політичних стратегій до гастротуризму. Серед них: «Опора», «Трансперенсі Інтернейшл Україна», «Українська Гельсінська спілка з прав людини», «Всеукраїнська Аграрна Рада», «Підтримка діяльності Ради бізнес-омбудсмена».
Деякі організації увійшли до переліку двічі – окремими частинами. Так, після резонансу президент Київської школи економіки (KSE) Мілованов пояснював, що під «бронь» потрапляють не викладачі школи, а фахівці дослідницького інституту, що існує при школі. Насправді ж у переліку окремо присутні і ГО «Інститут Київська школа економіки» (пункт 22), і приватна установа «Університет «Київська школа економіки» (пункт 96).
Також до преліку потрапили «ДІКСІ ГРУП», ІСАР «Єднання», «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», «Українська Академія Лідерства», УНЦПД, «Центр демократії та верховенства права», «Центр економічної стратегії», «Центр політико-правових реформ», «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», «Фонд архітектури реформ в Україні».
«Особняком у переліку стоїть державна установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (пункт 42). Ймовірно, для неї не знайшлося місця в списках за іншими численними категоріями «бронювання», – пише видання.
Потрапили до переліку і два міські підприємства теплокомуненерго – з міст Дніпро та Кривий Ріг. Також у ньому – приватна фірма «Гарде» з Житомирщини, яка спеціалізується на геодезичних дослідженнях, але в переліку її сфер діяльності велике місце займають виробництво їжі та харчових продуктів і навіть «оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами».
Увійшли до переліку й українські представники іноземних компаній: ТОВ «Айсі консулентен», ТОВ «Делойт і Туш», «Делойт енд Туш ЮСК», «Делойт Технологічні Послуги», «Міамото Інтернейшнл Україна», «Соджітз Авто Україна», «Ежіс Україна». Тут є компанія з будівництва очисних споруд «Акваполімер Інжиніринг», будівництва трубопроводів «Вік технології», оптової торгівлі машинами та устаткуванням «Коменергосервіс» та екологічного консалтингу «СДМ Інжинірінг Україна». А також будівельні компанії та забудовники «КСМ-Груп», «Сан Сістемс Девелопмент», «Авєга» та «Ремс-Строй».
Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…
Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…
Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…
Новообраний президент США, американський підприємець Дональд Трамп розширив свій бізнес, запустивши лінійку преміальної горілки Trump Super…