Чи можуть забрати єдине житло за несплату штрафу від ТЦК: пояснює юрист

Військовозобов’язані, які не оновили облікові дані в передбачений законом строк можуть отримати штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. У разі несплати, кошти стягуватимуть з банківських рахунків і навіть шляхом примусового продажу майна. Юрист Сергій Савинський пояснив в коментарі РБК-Україна, чи можуть за такого сценарію відібрати єдине житло людини.

За словами адвоката, розгляд справи про накладення штрафу має відбуватися у присутності правопорушника, або за наявності документів, які свідчать, що порушника було повідомлено про розгляд справи. 

Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається самому ж правопорушнику. Або надсилається цій людині, якщо вона не з’явилася на розгляд справи.

Постанову про накладення штрафу можна оскаржити в судовому або адміністративному порядку упродовж 10 днів з дня її винесення. Якщо людина не сплатить штраф упродовж 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, або ухвалення рішення про відмову в його оскарженні, керівник ТЦК подає до виконавчої служби заяву про відкриття виконавчого провадження.

“Якщо людина не сплатить даний штраф, то щодо неї буде відкрито виконавче провадження. У такому випадку виконавець буде змушений здійснювати звернення про стягнення на майно боржника”, – зауважує Сергій Савинський.

В першу чергу стягуватимуть гроші боржника у національній та іноземній валютах та інші високоліквідні цінності. Якщо таких не знайдуть, спробують конфіскувати рухоме майно боржника, зокрема транспортний засіб. 

“Лише у разі відсутності в боржника достатньої кількості коштів виконавець зможе звернути стягнення іншого майна, включаючи і нерухоме”, – зауважує Сергій Савинський.

Юрист наголошує, що у певних випадках нерухоме майно не може бути стягнене. 

“Якщо в особи наявне єдине житло і розмір стягнення не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, що станом на червень 2024 року становить 160 000 грн, то таке житло та земельна ділянка, на якій воно розташоване, не підлягають стягненню”, – пояснює адвокат.

За словами юриста, оскільки сума штрафу за неоновлення облікових даних в рази нижча за 160 тисяч гривень, то конфіскувати нерухомість можуть лише у тому випадку, якщо громадянин має ще й інші борги, і виконавчі провадження за ними було об’єднано в одне. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago