Чи можуть забрати єдине житло за несплату штрафу від ТЦК: пояснює юрист

Військовозобов’язані, які не оновили облікові дані в передбачений законом строк можуть отримати штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. У разі несплати, кошти стягуватимуть з банківських рахунків і навіть шляхом примусового продажу майна. Юрист Сергій Савинський пояснив в коментарі РБК-Україна, чи можуть за такого сценарію відібрати єдине житло людини.

За словами адвоката, розгляд справи про накладення штрафу має відбуватися у присутності правопорушника, або за наявності документів, які свідчать, що порушника було повідомлено про розгляд справи. 

Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається самому ж правопорушнику. Або надсилається цій людині, якщо вона не з’явилася на розгляд справи.

Постанову про накладення штрафу можна оскаржити в судовому або адміністративному порядку упродовж 10 днів з дня її винесення. Якщо людина не сплатить штраф упродовж 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, або ухвалення рішення про відмову в його оскарженні, керівник ТЦК подає до виконавчої служби заяву про відкриття виконавчого провадження.

“Якщо людина не сплатить даний штраф, то щодо неї буде відкрито виконавче провадження. У такому випадку виконавець буде змушений здійснювати звернення про стягнення на майно боржника”, – зауважує Сергій Савинський.

В першу чергу стягуватимуть гроші боржника у національній та іноземній валютах та інші високоліквідні цінності. Якщо таких не знайдуть, спробують конфіскувати рухоме майно боржника, зокрема транспортний засіб. 

“Лише у разі відсутності в боржника достатньої кількості коштів виконавець зможе звернути стягнення іншого майна, включаючи і нерухоме”, – зауважує Сергій Савинський.

Юрист наголошує, що у певних випадках нерухоме майно не може бути стягнене. 

“Якщо в особи наявне єдине житло і розмір стягнення не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, що станом на червень 2024 року становить 160 000 грн, то таке житло та земельна ділянка, на якій воно розташоване, не підлягають стягненню”, – пояснює адвокат.

За словами юриста, оскільки сума штрафу за неоновлення облікових даних в рази нижча за 160 тисяч гривень, то конфіскувати нерухомість можуть лише у тому випадку, якщо громадянин має ще й інші борги, і виконавчі провадження за ними було об’єднано в одне. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

5 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

13 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

24 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

33 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

41 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

48 хв. ago