Чи можуть забрати єдине житло за несплату штрафу від ТЦК: пояснює юрист

Військовозобов’язані, які не оновили облікові дані в передбачений законом строк можуть отримати штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. У разі несплати, кошти стягуватимуть з банківських рахунків і навіть шляхом примусового продажу майна. Юрист Сергій Савинський пояснив в коментарі РБК-Україна, чи можуть за такого сценарію відібрати єдине житло людини.

За словами адвоката, розгляд справи про накладення штрафу має відбуватися у присутності правопорушника, або за наявності документів, які свідчать, що порушника було повідомлено про розгляд справи. 

Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається самому ж правопорушнику. Або надсилається цій людині, якщо вона не з’явилася на розгляд справи.

Постанову про накладення штрафу можна оскаржити в судовому або адміністративному порядку упродовж 10 днів з дня її винесення. Якщо людина не сплатить штраф упродовж 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, або ухвалення рішення про відмову в його оскарженні, керівник ТЦК подає до виконавчої служби заяву про відкриття виконавчого провадження.

“Якщо людина не сплатить даний штраф, то щодо неї буде відкрито виконавче провадження. У такому випадку виконавець буде змушений здійснювати звернення про стягнення на майно боржника”, – зауважує Сергій Савинський.

В першу чергу стягуватимуть гроші боржника у національній та іноземній валютах та інші високоліквідні цінності. Якщо таких не знайдуть, спробують конфіскувати рухоме майно боржника, зокрема транспортний засіб. 

“Лише у разі відсутності в боржника достатньої кількості коштів виконавець зможе звернути стягнення іншого майна, включаючи і нерухоме”, – зауважує Сергій Савинський.

Юрист наголошує, що у певних випадках нерухоме майно не може бути стягнене. 

“Якщо в особи наявне єдине житло і розмір стягнення не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, що станом на червень 2024 року становить 160 000 грн, то таке житло та земельна ділянка, на якій воно розташоване, не підлягають стягненню”, – пояснює адвокат.

За словами юриста, оскільки сума штрафу за неоновлення облікових даних в рази нижча за 160 тисяч гривень, то конфіскувати нерухомість можуть лише у тому випадку, якщо громадянин має ще й інші борги, і виконавчі провадження за ними було об’єднано в одне. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

1 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

3 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

14 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

18 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

29 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

35 хв. ago