Бензиновий генератор чи дизельний: що краще вибрати для дому?

При виборі генератора для приватного будинку є два ключових моменти. Перший – це правильно прорахувати потужність, а другий – вибрати пальне, яке найбільш підходить. 

Оскільки кожен генератор обладнаний двигуном внутрішнього згоряння, то для його роботи потрібне паливо: бензин, дизель або газ. Газові електростанції економічно вигідні, проте до них потрібен або газовий балон (який займає багато місця), або підключення до газопроводу, що досить непросто.

Тому серед населення найбільш популярні дизельні й бензинові генератори. З ними все ясно: купив, знайшов місце для встановлення, залив паливо і включив. 

Про те, на які моменти слід звернути увагу, вирішуючи, що краще: бензиновий чи дизельний генератор, ми розкажемо в цій статті. 

Які переваги бензинового генератора

Бензогенератор приваблює покупців ціною. Вона завжди менша, ніж в аналогічного за потужністю дизеля. Тобто, він доступний для домашнього використання. До плюсів ще відносимо:

  • Менший шум. Працює тихіше, ніж дизель. А це важливо, особливо в густонаселених житлових зонах.
  • Простий запуск. Запустити бензиновий генератор нескладно, особливо, якщо він обладнаний не лише шнуром-смикавкою, а й електростартером. Ще краще – бензогенератор з автозапуском, який вмикається і вимикається самостійно, без вашої присутності.
  • Різноманітність моделей. В Україні можна вибрати бензинові електростанції з різною потужністю, формою і розмірами, з функцією АВР та іншими характеристиками.

З недоліків слід зазначити вищі витрати палива, менший ресурс двигуна і частішу потребу в заміні мастила, фільтрів, що актуально при інтенсивному використанні. 

Переваги та недоліки дизельної електростанції

Відразу скажемо, що дизельний генератор – надійніший і ефективніший, особливо при тривалому використанні й великих навантаженнях. З ним ви матимете такі переваги:

  • Економія на паливі. Якщо ваше завдання – вибір економічного генератора, тоді дизельний підійде більше. Солярка дешевша, ніж бензин, а споживання її менше, відсотків на 15-20.
  • Довговічність. Порівняння генераторів по ресурсу – на користь дизельного. Він менш схильний до зношування при тривалому використанні.
  • Безпека. Солярка менш займиста порівняно з бензином, тобто ризик пожежі знижується.
  • Менш часте технічне обслуговування, менше компонентів, які можуть вийти з ладу.

Вагомим мінусом є те, що дизелі дорожчі в придбанні, тобто мають вищу початкову вартість, в середньому – на 30 відсотків.

Також вони набагато гучніші, (для них потрібна спеціальна шумоізоляція), важчі та більші, ніж бензинові.

Висновок: який генератор краще вибрати, бензиновий чи дизельний

Більш комфортний генератор для дому – бензиновий. Йому найбільше підійде короткострокове використання в якості резервного. Його області використання: аварійне живлення для будинку, для дачі, а також будівельні роботи та інші тимчасові завдання.

Також бензогенератор є хорошим варіантом для виїзду на природу, для кемпінгу, оскільки легкий та компактний.

Одним словом, бензинові електростанції – це відмінний вибір генератора для дому. Вони дешевші й простіші, легші та компактніші, менше гудуть і шумлять. Купити їх рекомендуємо, якщо потрібен генератор для короткочасного або періодичного використання.

Дизельні станції – це економічні генератори. Оптимальний вибір для тих, хто шукає надійний варіант для тривалого та інтенсивного використання. Вони підходять для великих будинків, особливо в сільській місцевості, де електроенергію виключають часто і надовго. Також це ідеальні постачальники струму для різних об’єктів, не підключених до електромережі, для виїзної торгівлі, для бізнесу.

Хороший дизель-генератор підійде для живлення важкого обладнання та інструментів, він гарантує вищу вихідну потужність і надійність.

Тож, ми рекомендуємо придбати дизель для ситуацій, де потрібна стабільність і потужність, а також довготривала генерація електроенергії.

Ольга Степанова

Recent Posts

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

8 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

16 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

23 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

32 хв. ago

Тотальні побори та хабарі: скандальні подробиці ситуації у ЗСУ

Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…

41 хв. ago

Фантастичні пляжі та справжнє літо: туристам підказали, де відпочити наприкінці листопада

Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…

42 хв. ago