Багато хто вважає, що тарифи на світло у нашій державі є вищими за європейські. Стало відомо, скільки за електроенергію сплачують в інших країнах. Виявилося, що в Україні ще досить низька вартість кіловат-годин, а за кордоном вони значно дорожчі.
Як відомо, з 1 червня тариф на електрику для побутових споживачів зріс з 2,64 до 4,32 грн/кВт-год. Найдорожче світло – у Бельгії, Ірландії та Німеччині, а найдешевше – у Боснії та Герцеговині, Чорногорії та Україні. Якщо проаналізувати витрати на комунальні послуги у цілому, ми разом із Швецією. Мальтою, Ісландією та Албанією сплачуємо найменше.
Водночас слід зазначити, що в Україні заробітна плата залишається однією з найнижчих у Європі.
За даними Євростату на кінець 2023 року у трійці країн з найвищими тарифами на світло за кіловат-годину сплачують від 0,37 до 0,40 євро, тобто 16-17 гривень.
До топ-10 країн з високою вартістю світла також входять Чехія, Данія, Італія, Ліхтенштейн, Кіпр та Латвія. Там споживачі сплачують від 0,27 до 0,35 євро, тобто від 12 до 15 гривень.
Найнижчі ціни Боснії та Герцеговині, а також у Чорногорії – від 0,08 до 0,09 євро або від 3,4 до 4 гривень. Раніше електроенергія була найдешевшою в Україні – 0,06 євро/кВт-год або 2,64 гривні.
Найбільші витратити на світло, воду та інші комунальні послуги – у Німеччині, Чехії, Естонії та Латвії. У зазначених країнах громадяни у середньому сплачують щомісяця від 265 до 335 євро, тобто від 11 170 гривень до 14 619 гривень.
А найдоступніша комуналка в Україні, Ісландії, Швеції, Албанії та Мальті – від 75 до 100 євро, тобто від 3270 до 4347 гривень.
Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко нагадав, що середня заробітна плата в Україні набагато нижча, ніж в європейських країнах. І за кордоном споживач на середню заробітну плату може придбати більше кіловат-годин, ніж у нашій державі. Середні платіжки за послуги ЖКГ в країнах Європи складають від 8% до 12% від середньої зарплати місцевих жителів. А в Україні цей рівень набагато вищий.
Середня заробітна плата в Україні у 2024 році становитиме 21 809 грн – такі дані наведено у пояснювальній записці до держбюджету. Для порівняння: у Румунії вона складає 35 000 грн, а у Польщі – 56 000 грн.
Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…
У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…
Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…
Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…
На відомого американського репера P. Diddy, він же Шон Комбс, якого звинувачують у сексуальному насиллі, подали черговий…
Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…