Вчені дали точну відповідь: як часто потрібно мити підлогу та пилососити

В сучасному світі залишається зовсім небагато часу на часте прибирання в будинку. Тому більшість українців пилолосять і миють підлогу раз на тиждень.

Що відомо про пил: для чого потрібно прибирати

Те, що люди називають пилом, насправді є твердими частинками, розміри яких коливаються від 10 до 0,01 мікрона. Коли вони менше 10 мікронів, то можуть вільно переміщуватися у просторі. Саме цей пил, що літає у повітрі, ми добре бачимо в сонячні дні. Як тільки пил досягає розміру близько 50 мікронів, то починає осідати на різноманітних поверхнях.

Сам собою пил також не з’являється. Хоча часто можна саме так і подумати. Він формується з пір’я, лупи, вовни — від життєдіяльності домашніх тварин та людини. Сюди ж потрібно додати частинки мошок та комах, які кружляють на кухні над продуктами чи в інших кімнатах над рослинами. Ще пил може формуватися з фрагментів шкіри та волосся людини, з частинок скловолокна, нейлону, паперу, тканин — все це ми використовуємо в побуті.

Найнеприємніше в цьому те, що у пилу живуть пилові кліщі, які настільки маленькі, що практично невидимі для людського ока. Вони живуть у кожній квартирі чи приватному будинку. Для людини дуже небезпечними вважаються відходи їхньої життєдіяльності.

Ще одна небезпека криється в тому, що порошинки здатні вбирати в себе практично будь-які речовини, які можуть потрапити до приміщення. Тому нерідко серед них міститься майже вся таблиця Менделеєва.

Як часто потрібно прибирати: що кажуть вчені

Вченими було проведено окреме дослідження, під час якого вивчали стан кількох тисяч квартир. Як показав аналіз, завдяки вологому прибиранню дійсно можна значно знизити кількість пилових частинок, які літають у повітрі. Проте вже через три дні їхнє число знову повертається до початкового значення.

Тобто, за результатами дослідження, прибирати в квартирі або будинку потрібно двічі на тиждень. І прибирання включає в себе використання пилососу, миття підлоги і протирання пилу на всіх поверхнях. Особливо важливо це в тому разі, коли в домі живуть маленькі діти, домашні тварини.

Чому не варто мити підлогу або пилососити щодня

За словами мікробіолога Джейсона Тетро, не варто надто захоплюватися прибиранням і оголошувати війну всім мікроорганізмам, які живуть в вашому будинку. Все тому, що життя у стерильних умовах потрібне лише людям з дуже ослабленим імунітетом. Всім іншим присутність в навколишньому повітрі невеликої частинки мікробів навіть корисна.

Особливо це правило стосується дітей. Адже так їхній організм вчить імунітет зустрічатися з різними факторами зовнішньої загрози і правильно реагувати на них.

Рекомендації фахівців щодо прибирання

  1. Міняти постільну білизну рекомендовано хоча б один раз на тиждень, але в крайньому разі можна один раз на два тижні. Наволочки на подушках по можливості краще змінювати частіше.
  2. Раковини дезінфікуються та чистяться щодня, навіть якщо на вигляд вони чисті. Раз на тиждень — оброблення спеціальними засобами.
  3. Раз на тиждень килими ретельно обробляються щіткою. Пилолосити потрібно за потреби — якщо немає сильного забруднення, можна перенести на наступний тиждень.
  4. Підлога в спальні та інших кімнатах миється 1-2 рази на тиждень, а ось на кухні частіше. Влітку краще мити підлогу частіше, а взимку дозволено рідше.
  5. Ванна або душова кабіна очищається не рідше одного разу на 2 тижні, але щоб не з’являлася цвіль скло, штори та фіранки промиваються раз на тиждень.
  6. Кухонні рушники змінюють 1-2 рази на тиждень, а ось рушники для душу/ванни — раз на 7-10 днів чи по мірі забруднення.
  7. Дверні ручки протирають не рідше разу на тиждень, особливо, якщо це двері на кухню, в туалет чи ванну кімнату.
Романчук Микола

Recent Posts

Вода стане отрутою: озера масово “задихаються” — вчені попередили про катастрофу

Планеті загрожує нова екологічна криза — прісноводні озера по всьому світу стрімко втрачають кисень. І…

3 хв. ago

До України повернеться зимова погода: прогноз на наступний тиждень

Наприкінці наступного тижня, 31 березня — 6 квітня, починаючи з північних та західних областей можливе суттєве зниження температури, випадання снігу…

19 хв. ago

Земля, будинок, город — заберуть все: в Раді ухвалили закон про примусову конфіскацію

Верховна Рада проголосувала за оновлений законопроєкт №9549, який дозволяє державі під час війни забирати землю,…

26 хв. ago

Непридатних українців не випускають за кордон: про що “забуває” ТЦК

В Україні не вщухають скандали через те, що навіть громадяни, які мають офіційну відстрочку від…

36 хв. ago

Панама анулює реєстрацію понад 120 суден, які повʼязані з Росією

Влада Панами прийняла рішення анулювати реєстрацію 128 суден, які повʼязані з Росією. Щонайменше 70 танкерів…

45 хв. ago

NYT про “безславний кінець” контрнаступу: Мелітополь був ціллю, але Сирський захотів відбити Бахмут

Після повернення Херсона і більшості території Харківщини восени 2022 року Мелітополь був основою контрнаступу. Проте на сумнозвісний невдалий…

52 хв. ago