Отримати повістку можна і після 60 років: кому її видають

В Україні обов’язковій мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Особи, які ще не досягли 25 років, за законом не можуть бути примусово відправлені на фронт. Втім, як відзначила адвокат Тетяна Савченко, виявляється мобілізація чоловіків, які вже досягли 60-річного віку, теж можлива за певних обставин.

Адвокат посилається на статтю 22 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, де чітко визначено граничний вік військовозобов’язаних. Під час воєнного стану цей вік для рядового, сержантського, молодшого та старшого офіцерського складу становить 60 років.

“Тобто у 59-ть такі особи ще є військовозобов’язаними та можуть бути мобілізованими, а в 60 їх мобілізувати не можуть”, — говорить Савченко.

За її словами, це означає, що мобілізація після 60 років є незаконною. Офіційно людина в цьому віці втрачає статус військовозобов’язаного, оскільки закон чітко передбачає можливість призову лише до 60 років.

Водночас, підкреслює адвокат, мобілізація після 50 років в Україні можлива, і навіть 55-річні можуть бути призвані до війська. Проте, за її словами, випадків мобілізації після 60 років їй не доводилося зустрічати.

Щоб знятися з військового обліку після досягнення граничного віку, потрібно особисто звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК), надати паспорт, військово-обліковий документ і подати відповідну заяву. Після цього людину офіційно знімають з обліку, і вона більше не отримуватиме повісток.

Якщо 60-річному чоловіку все ж видали повістку, він повинен з’явитися в ТЦК та заявити про своє право на зняття з військового обліку, підкреслює адвокат. У разі неправомірної мобілізації він може подати рапорт про звільнення з військової служби відповідно до статті 26 закону “Про військовий обов’язок та військову службу”.

Винятком є військовослужбовці вищого офіцерського складу (генерали, бригадні генерали, генерал-майори тощо). Для них граничний вік перебування на військовій службі під час воєнного стану становить 65 років. Крім того, військові, які мають високу кваліфікацію та визнані придатними ВЛК, можуть за власним бажанням продовжити службу ще на 5 років після досягнення граничного віку.

Романчук Микола

Recent Posts

Виїхали і не повернулися: що буде з тими, хто вирішив “пересидіти” мобілізацію за межами країни

Попри оголошення загальної мобілізації в Україні, низка категорій чоловіків все ще має можливість виїхати за…

4 хв. ago

“Фатальні” перевірки лічильників: величезні штрафи за газ неминучі – хто розориться

В Україні побутових споживачів газу почали масово перевіряти на предмет порушень, які стосуються самовільного втручання…

10 хв. ago

Російський мільярдер націлився на золото папуасів, але дещо пішло не за планом

Компанію, яка частково належить санкційному мільярдеру Алішеру Усманову, звинувачують у незаконному глибоководному видобутку біля берегів…

16 хв. ago

Їх ТЦК не чіпатиме: названо підприємства, яким дозволили забронювати від мобілізації до 100% працівників

В Україні оновили правила бронювання працівників від мобілізації. У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, які підприємства…

22 хв. ago

У Держдумі жорстко «опустили» Ван Дамма, який освідчився Путіну в коханні

У мережі з'явилося відео, на якому актор Ван Дамм заявив, що хоче приїхати до Росії…

28 хв. ago

“Я не його фанат”: Трамп відповів, чи вважає Зеленського винним у війні

Президент США Дональд Трамп заявив, що не вважає Володимира Зеленського відповідальним за війну в Україні. Про це він сказав в межах…

34 хв. ago