Цього року ще близько 200 тисяч українців можуть виїхати за кордон за прогнозами Національного банку України. Торік кількість емігрантів була у два з половиною рази більша – 500 тисяч.
Втім, НБУ впевнений, що починаючи з 2026 року почнеться повернення українців до країни, і до 2027 року їх може повернутись до півмільйона.
Однак, незважаючи на такі прогнози, опитування показують, що молодь все більше замислюється залишитись за кордоном. Через війну, обстріли та руйнування молоді люди все частіше шукають притулку за межами України. Це особливо помітно серед 17-річних підлітків, багато з яких їдуть без батьків.
За словами Ірини Маєвської у “Радіо Свобода”, є велика проблема саме з неповнолітніми українськими мігрантами. Діти, яким ще немає 18, часто опиняються у важких ситуаціях у чужих країнах – без батьків, без знання мови та законодавства.
“В даний час туристичні агенції пропонують такі послуги: неповнолітній син їде з мамою за кордон, там залишається, а мама повертається. Або їде один”, – розповідає вона.
Деякі підлітки підпадають під вплив злочинних груп, які обіцяють роботу, але насправді експлуатують.
“Почастішали випадки, коли приїжджають групками хлопці 16-17 років без супроводу дорослих. Оформивши тимчасовий захист, далі вони зникають. Куди, це вже невідомо. Можливо, їм пообіцяли роботу, тому що в Чехії з 16 років вже необов’язково вчитися.
У таких країнах, як Словаччина, Угорщина та Польща, навчання в школі офіційно обов’язкове, але багато підлітків не відвідують уроки. Вони можуть бути зареєстровані в школах, але реально навчання вони не мають, і це створює проблеми з отриманням знань. В інших країнах, таких як Німеччина чи Норвегія, школи реально контролюють, щоб діти навчалися, і соціальні служби перевіряють, чи все гаразд.
За кордоном українська молодь часто опиняється у статусі “вільних слухачів”, без належної освіти та соціального захисту.
Згодом, каже Ірина, навіть дівчата, коли вони стануть старшими, можуть наслідувати приклад молодих людей і виїхати за кордон. Оскільки війна залишає у молоді серйозні сумніви щодо майбутнього України, а багато хто вже починає будувати своє життя в іншій країні.
Цей процес – тривожний сигнал для України, оскільки молодь не завжди готова повернутися, особливо якщо за кордоном вони відчують себе комфортніше та впевненіше.
Єгипет – це одна з найпопулярніших країн для морського відпочинку серед українських туристів. Загалом у…
Студентів у Польщі зобов’язали підтвердити рівень володіння мовою. Про це пише inpoland.net. Сейм Польщі затвердив новий законодавчий акт,…
Автовласники часто вставляють пластикові пляшки між аркою та колесом для зменшення тертя та шуму. Хоча…
З початку 2025 року в Україні було відкрито 9 658 виконавчих проваджень через порушення правил…
Спадкоємцеві німецької фармацевтичної компанії Boehringer Ingelheim Йоганнесу фон Баумбаху всього 19 років, але він перебуває…
В Україні громадяни, які досягли пенсійного віку, але не набрали необхідного страхового стажу, замість пенсії…