Вчителі масово звільняються, і не лише через зарплати: що чекає українських школярів

Українська освіта опинилася на межі кризи: за словами освітньої омбудсменки Надії Лещик, понад 40% вчителів планують залишити професію протягом наступних п’яти років. Основними причинами є низька зарплата, надмірна бюрократія та напружені стосунки в педагогічних колективах.

Освітня омбудсменка зазначила, що молоді педагоги, які залишили професію, називають ключовою проблемою недостатній рівень оплати праці. За її словами, нинішні зарплати не приваблюють молодь, а велика кількість звітів і паперової роботи лише посилює бажання змінити сферу діяльності.

Крім того, несприятлива атмосфера в колективах стає ще однією перешкодою. Часто молоді педагоги стикаються з упередженим ставленням з боку колег, що ускладнює їхній розвиток у професії.

Урок математики, скріншот: YouTube

Аби зупинити масовий відтік кадрів, команда омбудсменки ініціює зміни до законодавства. Насамперед йдеться про підвищення зарплат і спрощення адміністративного навантаження на педагогів.

“Збільшення зарплат і підтримка молодих вчителів — це наші пріоритети. Ми також працюємо над законодавчими ініціативами для зменшення бюрократії”, — наголосила Лещик.

Омбудсменка прокоментувала ініціативу щодо залишення учнів на повторний рік через погані оцінки. За її словами, це торкнеться лише тих школярів, які мають суттєві прогалини в навчанні, наприклад, через повернення з інших країн із кардинально відмінними шкільними програмами.

шкільний урок, скріншот з відео

“Ми маємо шалену кількість освітніх втрат. Але пропонуємо компенсувати їх через додаткові уроки з математики та природничих дисциплін. Держава повинна виділити на це кошти,” — заявила омбудсменка.

Учні, які повертаються з інших країн, часто стикаються із труднощами через різницю у програмах. У багатьох країнах навчальний рівень відстає від українського на 1-3 роки.

“Діти, які повертаються, часто відстають від класу й не можуть наздогнати програму. Повторний рік навчання — це не покарання, а спроба дати їм шанс надолужити згаяне,” — пояснила Лещик.

Романчук Микола

Recent Posts

Мобілізація не залишить вибору: ТЦК поставили українців перед фактом

З 2025 року ЗСУ впровадять оновлені правила контрактної служби, що забезпечують більш комплексний процес відбору…

59 хв. ago

Платні медичні послуги у 2025 році: які послуги залишаться безплатними

Днями українське суспільство обурила новина про запровадження платних медичних послуг без направлення лікаря. Ексзаступниця міністра…

1 годину ago

Дружина Асада хоче втекти з Москви: що сталося

Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма аль-Асад, звернулася до російського суду з проханням дозволити…

1 годину ago

Нові умови для роботи в Польщі: що чекає українців із 2025 року

З 1 січня 2025 року Польща вводить нові правила для працевлаштування іноземців, які значно змінять…

1 годину ago

Мільярдер Джефф Безос одружується. «Весілля століття» вже відзначилось скандалом

Один з найбагатших людей планети Джеф Безос вирішив розкішно відзначити весілля, але не поспішає розкривати таємницю свята.…

1 годину ago

Продавців змусять казати правду: як зміняться цінники вже скоро

В Україні споживачі дедалі частіше стикаються з неприємним сюрпризом на касі: звична літрова пляшка молока…

1 годину ago