Вчителі масово звільняються, і не лише через зарплати: що чекає українських школярів

Українська освіта опинилася на межі кризи: за словами освітньої омбудсменки Надії Лещик, понад 40% вчителів планують залишити професію протягом наступних п’яти років. Основними причинами є низька зарплата, надмірна бюрократія та напружені стосунки в педагогічних колективах.

Освітня омбудсменка зазначила, що молоді педагоги, які залишили професію, називають ключовою проблемою недостатній рівень оплати праці. За її словами, нинішні зарплати не приваблюють молодь, а велика кількість звітів і паперової роботи лише посилює бажання змінити сферу діяльності.

Крім того, несприятлива атмосфера в колективах стає ще однією перешкодою. Часто молоді педагоги стикаються з упередженим ставленням з боку колег, що ускладнює їхній розвиток у професії.

Урок математики, скріншот: YouTube

Аби зупинити масовий відтік кадрів, команда омбудсменки ініціює зміни до законодавства. Насамперед йдеться про підвищення зарплат і спрощення адміністративного навантаження на педагогів.

“Збільшення зарплат і підтримка молодих вчителів — це наші пріоритети. Ми також працюємо над законодавчими ініціативами для зменшення бюрократії”, — наголосила Лещик.

Омбудсменка прокоментувала ініціативу щодо залишення учнів на повторний рік через погані оцінки. За її словами, це торкнеться лише тих школярів, які мають суттєві прогалини в навчанні, наприклад, через повернення з інших країн із кардинально відмінними шкільними програмами.

шкільний урок, скріншот з відео

“Ми маємо шалену кількість освітніх втрат. Але пропонуємо компенсувати їх через додаткові уроки з математики та природничих дисциплін. Держава повинна виділити на це кошти,” — заявила омбудсменка.

Учні, які повертаються з інших країн, часто стикаються із труднощами через різницю у програмах. У багатьох країнах навчальний рівень відстає від українського на 1-3 роки.

“Діти, які повертаються, часто відстають від класу й не можуть наздогнати програму. Повторний рік навчання — це не покарання, а спроба дати їм шанс надолужити згаяне,” — пояснила Лещик.

Романчук Микола

Recent Posts

Трамп планує почати наймасштабнішу депортацію нелегалів

Обраний президент США Дональд Трамп у неділю пообіцяв розпочати "наймасштабнішу операцію з депортації в історії…

6 хв. ago

Зимовий чи літній: у ВР уточнили, який час відтепер завжди буде в Україні

Українці щороку переводять годинники на годину назад та на годину вперед. Зазвичай це відбувається в…

12 хв. ago

Вчителі масово звільняються зі шкіл: що чекає дітей

За словами освітнього омбудсмена Надії Лещик, система освіти України наближається до критичної точки: понад 40%…

14 хв. ago

Зеленському слід припинити критикувати Шольца – генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заступився за канцлера ФРН Олафа Шольца. Він вважає невиправданою критику на його адресу…

21 хв. ago

Посол розповів, що найбільше впливає на ставлення поляків до українців

Останні соціальні опитування, в яких брали участь українці, показують, що ставлення до поляків “дещо погіршується”,…

34 хв. ago

ТОП-5 сценаріїв війни: чого чекати на фронті у 2025 і чи можливі переговори з РФ

Росія понад рік веде наступальну кампанію на фронті. При цьому західні лідери все частіше закликають…

51 хв. ago