Українська освіта опинилася на межі кризи: за словами освітньої омбудсменки Надії Лещик, понад 40% вчителів планують залишити професію протягом наступних п’яти років. Основними причинами є низька зарплата, надмірна бюрократія та напружені стосунки в педагогічних колективах.
Освітня омбудсменка зазначила, що молоді педагоги, які залишили професію, називають ключовою проблемою недостатній рівень оплати праці. За її словами, нинішні зарплати не приваблюють молодь, а велика кількість звітів і паперової роботи лише посилює бажання змінити сферу діяльності.
Крім того, несприятлива атмосфера в колективах стає ще однією перешкодою. Часто молоді педагоги стикаються з упередженим ставленням з боку колег, що ускладнює їхній розвиток у професії.
Аби зупинити масовий відтік кадрів, команда омбудсменки ініціює зміни до законодавства. Насамперед йдеться про підвищення зарплат і спрощення адміністративного навантаження на педагогів.
“Збільшення зарплат і підтримка молодих вчителів — це наші пріоритети. Ми також працюємо над законодавчими ініціативами для зменшення бюрократії”, — наголосила Лещик.
Омбудсменка прокоментувала ініціативу щодо залишення учнів на повторний рік через погані оцінки. За її словами, це торкнеться лише тих школярів, які мають суттєві прогалини в навчанні, наприклад, через повернення з інших країн із кардинально відмінними шкільними програмами.
“Ми маємо шалену кількість освітніх втрат. Але пропонуємо компенсувати їх через додаткові уроки з математики та природничих дисциплін. Держава повинна виділити на це кошти,” — заявила омбудсменка.
Учні, які повертаються з інших країн, часто стикаються із труднощами через різницю у програмах. У багатьох країнах навчальний рівень відстає від українського на 1-3 роки.
“Діти, які повертаються, часто відстають від класу й не можуть наздогнати програму. Повторний рік навчання — це не покарання, а спроба дати їм шанс надолужити згаяне,” — пояснила Лещик.
Ситуація у Великій Новосілці на Донеччині вкрай складна – селище на межі оточення росіянами. Військовий…
Війна, яку Росія розпочала проти нашої держави, серйозно впливає на економічне становище українців. Експерти прогнозують,…
Нещодавно заступник голови Радбезу Росії Дмітрій Медведєв закликав спецслужби РФ ліквідувати українське політичне керівництво у відповідь на…
Під час відеоконференції у неділю, 22 грудня, президент Росії Володимир Путін пригрозив Україні масштабною відплатою…
Доба на Землі традиційно вважається фіксованою і триває 24 години, але насправді її тривалість змінюється…
Побутові споживачі газу можуть бути оштрафовані на значні суми. За що можуть покарати, пояснили фахівці…