19 грудня почав діяти новий закон, який змінює правила виконання судових рішень. Якщо боржник відмовляється виконувати рішення суду, його можуть оштрафувати на суму до 121 тисячі гривень. Це стосується як звичайних громадян, так і керівників компаній чи державних установ.
Суди тепер мають більше можливостей контролювати виконання своїх рішень. Наприклад, вони можуть вимагати від боржника звіти про те, як виконуються ці рішення. Якщо боржник цього не робить, суд має право накласти штраф. Половина цієї суми піде заявнику, а друга половина – у державний бюджет, пише «Судово-юридична газета».
Якщо мова йде про державні установи, вони можуть уникнути штрафу, якщо доведуть, що робили все можливе для виконання рішення, але, наприклад, у бюджеті немає грошей. У випадках із соціальними виплатами (пенсії чи допомога), суд теж може зменшити або скасувати штраф.
Крім того, з’явилися нові правила для подання скарг на дії виконавців, якщо вони порушують права заявників. Такі скарги суд розглядатиме швидко – до 20 днів – і вирішуватиме, як виправити ситуацію.
Група високопоставлених співробітників Пентагону готує лист із закликом відправити у відставку міністра оборони США Піта…
Все більше старшокласників вирішують виїхати з України ще до завершення школи. Їхні родини бояться за…
Звичка до тривалих прогулянок може стати безкоштовною профілактикою хронічного болю у спині. І для цього…
Продаж земельної ділянки не завжди означає автоматичну втрату житлової субсидії. Але дохід, отриманий від такої…
Під час дощу або туману вимірювання швидкості радаром може бути юридично недійсним. Водіям варто знати,…
Робота НАБУ з самого початку демонструє неефективність і непрозорість та супроводжується скандалами.