19 грудня почав діяти новий закон, який змінює правила виконання судових рішень. Якщо боржник відмовляється виконувати рішення суду, його можуть оштрафувати на суму до 121 тисячі гривень. Це стосується як звичайних громадян, так і керівників компаній чи державних установ.
Суди тепер мають більше можливостей контролювати виконання своїх рішень. Наприклад, вони можуть вимагати від боржника звіти про те, як виконуються ці рішення. Якщо боржник цього не робить, суд має право накласти штраф. Половина цієї суми піде заявнику, а друга половина – у державний бюджет, пише «Судово-юридична газета».
Якщо мова йде про державні установи, вони можуть уникнути штрафу, якщо доведуть, що робили все можливе для виконання рішення, але, наприклад, у бюджеті немає грошей. У випадках із соціальними виплатами (пенсії чи допомога), суд теж може зменшити або скасувати штраф.
Крім того, з’явилися нові правила для подання скарг на дії виконавців, якщо вони порушують права заявників. Такі скарги суд розглядатиме швидко – до 20 днів – і вирішуватиме, як виправити ситуацію.
В умовах стрімкого зростання вартості комунальних послуг та складної економічної ситуації уряд України зробив важливий крок для…
В Україні "заморозили" тарифи на низку комунальних послуг – до закінчення опалювального сезону навесні 2025 року. Йдеться,…
В Україні податкові зміни "заднім числом" стали вимушеним, але принциповим заходом. Про це розповів голова парламентського комітету…
Біолог із Ратгерського університету, що спеціалізується на біорізноманітті, еволюції та геноміці Скотт Треверс зазначив, що…
Україна відчайдушно чіпляється за шматок території Курщини, який вона все ще контролює. Дозвіл Байдена бити вглиб…
2025 рік буде роком Зеленої Дерев'яної Змії. Деякі люди зустрінуть його з рідними та близькими в…