Від 30 до 100 тисяч грн: у ТЦК озвучили, які є доплати, крім зарплати

Наразі «бойові» виплати є найбільшим фінансовим джерелом для багатьох військовослужбовців, адже ці виплати є суттєво більшими за грошове забезпечення. Залежно від місця несення служби та виконуваних завдань, українські військові додатково можуть отримувати 30, 50 та 100 тисяч гривень. Крім того, є ще доплата в 70 тисяч гривень для тих, хто перебуває саме на передовій, пише Стіна.

Додаткову винагороду для військових впроваджено на період дії воєнного стану. Аби люди, які щодня ризикують своїм життям, мали змогу підтримувати себе та свою родину.

100 тисяч отримують військовослужбовці, які безпосередньо беруть участь у бойових діях на передових позиціях, на окупованій території, або між позиціями Сил оборони та ворога. Також цю винагороду отримують ті, хто виконує завдання з вогневого ураження — це ракетники, артилеристи та підрозділи протиповітряної оборони. Звісно, що вони не перебувають безпосередньо на лінії зіткнення. Але час їхньої роботи по ворогу також зараховується для виплати 100 тисяч винагороди.

Крім цього, цю суму виплачують тим, хто перебуває на лікуванні після поранення, і військовослужбовцям, які потрапили в полон.

50 тисяч виплачують тим, хто виконує бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами. В тому числі поза районами бойових дій.

30 тисяч отримують військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами. Зокрема:

  • з інтенсивної підготовки для ведення воєнних (бойових) дій;
  • з управлінням угрупуваннями військ;
  • із всебічного забезпечення діючих угрупувань військ в районах ведення бойових дій. По суті це стосується логістів.

Також, 30 тисяч винагороди мають виплачувати тим, хто займається розмінуванням (поза межами районів ведення бойових дій) та протиповітряним прикриттям та наземною обороною об’єктів критичної інфраструктури.

Така винагорода виплачується пропорційно до часу перебування на передовій, або виконання бойових завдань. У середньому трохи більш ніж 3 тисяч гривень за добу. Наприклад, якщо військовий провів на передовій 10 днів, то виплата буде трохи більш ніж 30 тисяч гривень.

70 тисяч за службу на «нулі» запроваджено з квітня 2024 року. Доплата передбачена саме для тих, хто безпосередньо виконує бойові, або спеціальні завдання на лінії зіткнення з ворогом, або в його тилу. Ця виплата не замінює «бойових», а є додатковою до них. Але вона працює за накопичувальною системою.

Тобто виплачувати ці гроші мають нарахувати лише після того, як сумарно набігло 30 днів на передовій. Це може бути й впродовж кількох місяців. Важливо стежити, аби ці дні у разі переведення, або прикомандирування до іншого підрозділу не загубилися.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні введено жорсткі штрафи за порушення правил з автомобільними номерами

Українським водіям варто бути обачними: законодавство щодо номерних знаків стало суворішим, і нехтування правилами може…

1 годину ago

«Флот-примара»: як Росія створила тіньову імперію на морях по всьому світу

Російський «тіньовий флот» продовжує залишатися головним болем для світової економіки та навколишнього середовища. Великобританія оголосила…

2 години ago

Таємний роман чи інтрижка: Анджеліну Джолі застукали з бойфрендом у готелі

Анджеліна Джолі, зірка «Містера і місіс Сміт» та «Маліфісенти», знову опинилася у центрі уваги. Цього…

2 години ago

Сестра лідера КНДР, обізвала Україну та Південну Корею «невихованими собаками США»

Сестра Кім Чен Ина, Кім Йо Чжон, знову опинилася у центрі міжнародного скандалу. Цього разу…

2 години ago

Осінь “на стилі”: Які пальта носитимуть всі модниці цього року

Осінь 2024 року приносить нові тенденції у світ пальт, які вже стали невід'ємною частиною жіночого…

2 години ago

Ви в “чорному списку” ТЦК: як уникнути покарань за порушення військового обліку

В Україні електронна система призову, відома як «Оберіг», часом може позначати статус «розшукується» для осіб,…

2 години ago