В Україні для населення діє загальний тариф – 4,32 грн/кВт*год. Однак бувають випадки, коли платити можна менше. Це стосується двох випадків. При тому для переходу на особливі тарифи необхідно подати заяви, а в деяких випадках – пройти певну процедуру. Отже:
Так, платити менше за електроенергію можуть ті, хто має лише електричне опалення
Така норма діє з 1 жовтня до 30 квітня на обсяг електроенергії в розмірі 2 тис. кВт*год на місяць. Тобто деякі українці можуть оплачувати струм за тарифом у 2,64 грн/кВт*год. Однак якщо витратити за місяць 2001 кВт*год струму, то за весь обсяг доведеться платити вже згідно з тарифом 4,32 грн. У результаті за 2000 кВт*год можна платити 5280 грн. А за 2001 кВт*год – вже 8644,3 грн.
Це правило має заохочувати тих українців, які мають електричне опалення, витрачати не більше ніж 2 тис. кВт*год. Тут варто зазначити, що скористатись пільговим тарифом на опалення можуть далеко не всі. В технічному паспорті на квартиру чи будинок має бути зазначено, що тип опалення – електричне. Якщо у вас є централізоване опалення і, наприклад, електрична тепла підлога, чи якщо у вашому будинку за проєктом має бути централізоване опалення, але воно чомусь не працює, пільгового тарифу не буде.
“Потрібно розуміти, якщо в приватному будинку просто відсутнє пічне опалення чи газовий котел, камін тощо, а фактично є лише електрокотел, або коли в багатоквартирному будинку відсутнє централізоване опалення з якихось причин і люди зробили собі “теплі підлоги”, але не дотримались установленого порядку облаштування електрообігріву, то для них ці пільгові ціни не діятимуть”, – йдеться в роз’ясненні директорки ТОВ “Волиньелектрозбут” Оксани Гентіш.
Тобто перейти на тариф у 2,64 грн/кВт*год можна тільки в ситуації, якщо в енергетичному паспорті на об’єкт зазначено, що квартира чи будинок мають опалюватись електроенергією.
Будь-який українець має право купити багатозонний (дво- чи три-) лічильник і платити за електроенергію в певні частини доби за спеціальним тарифом. Для цього треба звернутися до вашого постачальника струму та замовити підключення багатозонного лічильника. Доведеться заплатити і за сам лічильник. Процедура переходу на багатозонний тариф може тривати кілька тижнів.
З двозонним тарифом у період із 23:00 до 7:00 можна платити за струм удвічі менше – 2,16 грн/кВт*год. А з тризонним лічильником діють три тарифи:
Тризонний лічильник варто встановлювати, тільки якщо у вас значне споживання і ви можете контролювати цей період, наприклад, не користуватися струмом із 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00. Щодо двозонного лічильника. Один із постачальників електроенергії пропонує продаж двозонного лічильника з урахуванням вартості доставки та навіть встановлення “під ключ” у розмірі 4099 грн. Припустимо, щомісячно ви в середньому споживаєте 300 кВт*год електроенергії. Платіж із чинним тарифом становить 1296 грн. Якщо ви встановите двозонний лічильник, 100 кВт*год будете споживати вночі й 200 кВт*год – вдень, щомісячний платіж скоротиться до 1080 грн. Тобто щомісячно ви будете заощаджувати 216 грн.
У такому випадку (за умови, що тариф не зміниться) купівля та встановлення двозонного лічильника повністю окупиться за 19 місяців, тобто 1,5 року. Однак якщо тариф на електроенергію за цей період знову зросте, то період окупності скоротиться. Також варто зважати на те, що ви можете знайти двозонний лічильник і за 1,5 тис. грн (вартість залежить від характеристик, виробника).
На батьківщині легендарної вже Тетяни Крупи, колишньої керівниці Хмельницької МСЕК, є й інші працівники таких комісій.…
Уявіть собі: ви мчите звивистою дорогою в Альпах, і раптом перед вами з'являється загадкова розмітка…
Через воєнний стан в Україні чоловіків від 18 до 60 років продовжують призивати на службу.…
Суд у китайській провінції Шаньдун засудив колишнього голову Bank of China, який є одним з…
Народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір…
У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення міністра оборони України Рустема Умєрова. Проєкт постанови №12249 зареєстровано у вівторок,…