Позбавлення водійських прав і не тільки: що загрожує чоловіку, який ігнорує повістку

В Україні триває загальна мобілізація і всі військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років повинні з’являтися за до військкомату, у разі вручення повістки. Проте багато хто намагається уникнути виконання цього обов’язку.

Керуючий партнер Адвокатського об’єднання “АКТ”, керівник практики військового права Микола Онісковець у коментарі УНІАН розповів, що за ігнорування повісток передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема штрафи, а в деяких випадках можливе затримання.

Згідно зі статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), особи, які ігнорують повістки, можуть бути оштрафовані на суму від 17 до 25,5 тисяч гривень. При цьому, в умовах воєнного стану представники ТЦК можуть заочно виносити постанову про накладення штрафу без складання протоколу.

Якщо не з’явитися до ТЦК та СП за повісткою, яка надіслана поштою, а також не сплатити штраф, виконавча служба може заблокувати банківські рахунки, або й накласти арешт на майно військовозобов’язаного.

“В умовах воєнного стану представникам ТЦК не треба складати протокол, вони можуть заочно виносити постанову, і її зобов’язані направити відповідній особі. Громадянин може або сплатити штраф, зазначений у постанові, або оскаржити її. Якщо особа не сплатить або не оскаржить постанову, надалі її буде скеровано до виконавчої служби, що надалі може призвести до накладення арешту на рахунки та майно”, — підкреслює адвокат.

Онісковець зазначив, що якщо громадянин не з’являється за повісткою, ТЦК може звернутися до поліції з вимогою адміністративного затримання та доставки особи до територіального центру комплектування. Поліція має право прийти до місця проживання порушника або зателефонувати йому.

Якщо правоохоронці не можуть затримати порушника, ТЦК надсилає офіційну вимогу з’явитися за повісткою. Цей документ вважається врученим навіть у випадку, якщо особа його не отримає або відмовиться прийняти.

Фахівець права зазначає, що у разі подальшого ігнорування цієї вимоги, військкомат може звернутися до суду з проханням тимчасово обмежити особі право керувати транспортними засобами.

Романчук Микола

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

17 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

27 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

34 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

41 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

50 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

59 хв. ago