Позбавлення водійських прав і не тільки: що загрожує чоловіку, який ігнорує повістку

В Україні триває загальна мобілізація і всі військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років повинні з’являтися за до військкомату, у разі вручення повістки. Проте багато хто намагається уникнути виконання цього обов’язку.

Керуючий партнер Адвокатського об’єднання “АКТ”, керівник практики військового права Микола Онісковець у коментарі УНІАН розповів, що за ігнорування повісток передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема штрафи, а в деяких випадках можливе затримання.

Згідно зі статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), особи, які ігнорують повістки, можуть бути оштрафовані на суму від 17 до 25,5 тисяч гривень. При цьому, в умовах воєнного стану представники ТЦК можуть заочно виносити постанову про накладення штрафу без складання протоколу.

Якщо не з’явитися до ТЦК та СП за повісткою, яка надіслана поштою, а також не сплатити штраф, виконавча служба може заблокувати банківські рахунки, або й накласти арешт на майно військовозобов’язаного.

“В умовах воєнного стану представникам ТЦК не треба складати протокол, вони можуть заочно виносити постанову, і її зобов’язані направити відповідній особі. Громадянин може або сплатити штраф, зазначений у постанові, або оскаржити її. Якщо особа не сплатить або не оскаржить постанову, надалі її буде скеровано до виконавчої служби, що надалі може призвести до накладення арешту на рахунки та майно”, — підкреслює адвокат.

Онісковець зазначив, що якщо громадянин не з’являється за повісткою, ТЦК може звернутися до поліції з вимогою адміністративного затримання та доставки особи до територіального центру комплектування. Поліція має право прийти до місця проживання порушника або зателефонувати йому.

Якщо правоохоронці не можуть затримати порушника, ТЦК надсилає офіційну вимогу з’явитися за повісткою. Цей документ вважається врученим навіть у випадку, якщо особа його не отримає або відмовиться прийняти.

Фахівець права зазначає, що у разі подальшого ігнорування цієї вимоги, військкомат може звернутися до суду з проханням тимчасово обмежити особі право керувати транспортними засобами.

Романчук Микола

Recent Posts

Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами

З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…

2 години ago

Робота стоячи та рак: що призводить до смертельної хвороби

У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…

2 години ago

Ціни переб’ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають

Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…

2 години ago

Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, – Маск

Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…

2 години ago

Як потрібно їздити, щоб витрачати менше палива: потрібно знати кожному автомобілісту

Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…

2 години ago

Мобілізація стане жорсткішою та буде посилена – крайня необхідність

Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…

2 години ago