Українці, які підпадають під мобілізацію, починають отримувати повістки не тільки через військкомати, але й поштою. За словами Олега Коротченка, керівника адміністративного відділу районного територіального центру комплектування у Києві, списки військовозобов’язаних, яким надішлють повістки, формує Міністерство оборони. Системою керує спеціальний алгоритм, що входить до комплексу “Оберіг”.
“Певні алгоритми щодо внесення певних військовозобов’язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто, конкретно вони обирають за допомогою засобів системи ‘Оберіг’, хто буде підлягати оповіщенню”, — пояснив Коротченко.
Саме Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) не приймають рішення, хто отримає повістку — вони лише виконують завдання, передані Міноборони. Їхнє завдання полягає у формуванні повісток на підставі цих списків, їх затвердженні та подальшій відправці. “ТЦК лише фіксує повістки або затверджує їх електронним підписом, після чого вони відправляються до адресата певним ланцюгом,” — розповів представник ТЦК.
Водночас військовозобов’язані, які не з’являються за викликом, можуть зіткнутися з адміністративними або навіть кримінальними наслідками. Тож тим, хто отримав повідомлення поштою, варто уважно поставитися до повістки та не ігнорувати її.
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…