Повістки на стару адресу: чоловіків попередили

В умовах мобілізації в Україні чоловіки призовного віку можуть отримати повістки, навіть якщо вони вже не проживають за адресою, зазначеною в офіційних документах. Що робити, якщо повістка надійшла на стару адресу, і які наслідки можуть бути, якщо її не отримати?

Начальник Сумського обласного центру комплектування Сергій Монукало пояснює, що якщо повістку відправлено на адресу, яка вказана в реєстрі “Резерв+”, це вже вважається належним сповіщенням. Це означає, що навіть якщо ви не живете за цією адресою або не отримали повістку особисто, ви все одно повинні з’явитися у військкомат.

“Резерв+”, скріншот: Facebook

Як відбувається належне сповіщення?

Якщо ваша повістка відправлена на адресу, зазначену в офіційних реєстрах, це вже є достатньою підставою вважати вас повідомленим. Навіть якщо ви змінили місце проживання, але не оновили дані у військовому реєстрі, ви залишаєтесь відповідальним за своєчасну явку. Підтвердженням належного сповіщення може бути не лише отримання повістки, але й повідомлення про вашу відмову отримати документ або про те, що ви не проживаєте за вказаною адресою.

Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Що буде, якщо не з’явитися у військкомат?

За відсутність явки після отримання повістки або порушення мобілізаційного законодавства передбачені штрафи. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за неявку можна отримати штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Якщо встановлено, що людина не проживає за вказаною адресою і не повідомила про це, її можуть оголосити в розшук.

Що далі, якщо оголосили в розшук?

Якщо військовозобов’язаного оголошено в розшук, і його затримують, навіть в іншому регіоні, його доставляють до найближчого територіального центру комплектування. Там складається протокол про адміністративне правопорушення, і залежно від обставин приймається рішення про подальші дії.

Отже, щоб уникнути штрафів і неприємностей, важливо своєчасно повідомляти про зміну місця проживання та виконувати вимоги мобілізаційного законодавства.

Романчук Микола

Recent Posts

ТЦК проти здорового глузду: батькові трьох дітей відмовили у праві на відстрочку

У травні 2023 року військовослужбовця, який мав на утриманні трьох дітей, було звільнено зі Збройних…

2 хв. ago

Десять мільйонів втрачено: демографічна катастрофа в Україні через війну, – ООН

Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів осіб — це приблизно…

24 хв. ago

Знову черги: чоловікам знову доведеться проходити бюрократичне “пекло” ТЦК

Цього року українські військовозобов’язані знову опинилися під тиском бюрократичних процедур, намагаючись отримати або продовжити відстрочку…

28 хв. ago

Темний бік системи “all inclusive”: Як готелі втрачають мільйони через їжу

Туристи обожнюють готелі з системою «все включено» – це зручно, смачно і не вимагає жодних…

38 хв. ago

Як у фільмі жахів: У США “мертвий” донор ожив перед вилученням серця

У Кентуккі медична драма, схожа на сюжет з фільму жахів, розгорнулася в одній з лікарень,…

47 хв. ago

В Україні введено жорсткі штрафи за порушення правил з автомобільними номерами

Українським водіям варто бути обачними: законодавство щодо номерних знаків стало суворішим, і нехтування правилами може…

2 години ago