Повістки на стару адресу: чоловіків попередили

В умовах мобілізації в Україні чоловіки призовного віку можуть отримати повістки, навіть якщо вони вже не проживають за адресою, зазначеною в офіційних документах. Що робити, якщо повістка надійшла на стару адресу, і які наслідки можуть бути, якщо її не отримати?

Начальник Сумського обласного центру комплектування Сергій Монукало пояснює, що якщо повістку відправлено на адресу, яка вказана в реєстрі “Резерв+”, це вже вважається належним сповіщенням. Це означає, що навіть якщо ви не живете за цією адресою або не отримали повістку особисто, ви все одно повинні з’явитися у військкомат.

“Резерв+”, скріншот: Facebook

Як відбувається належне сповіщення?

Якщо ваша повістка відправлена на адресу, зазначену в офіційних реєстрах, це вже є достатньою підставою вважати вас повідомленим. Навіть якщо ви змінили місце проживання, але не оновили дані у військовому реєстрі, ви залишаєтесь відповідальним за своєчасну явку. Підтвердженням належного сповіщення може бути не лише отримання повістки, але й повідомлення про вашу відмову отримати документ або про те, що ви не проживаєте за вказаною адресою.

Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Що буде, якщо не з’явитися у військкомат?

За відсутність явки після отримання повістки або порушення мобілізаційного законодавства передбачені штрафи. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за неявку можна отримати штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Якщо встановлено, що людина не проживає за вказаною адресою і не повідомила про це, її можуть оголосити в розшук.

Що далі, якщо оголосили в розшук?

Якщо військовозобов’язаного оголошено в розшук, і його затримують, навіть в іншому регіоні, його доставляють до найближчого територіального центру комплектування. Там складається протокол про адміністративне правопорушення, і залежно від обставин приймається рішення про подальші дії.

Отже, щоб уникнути штрафів і неприємностей, важливо своєчасно повідомляти про зміну місця проживання та виконувати вимоги мобілізаційного законодавства.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago