Повістки на стару адресу: чоловіків попередили

В умовах мобілізації в Україні чоловіки призовного віку можуть отримати повістки, навіть якщо вони вже не проживають за адресою, зазначеною в офіційних документах. Що робити, якщо повістка надійшла на стару адресу, і які наслідки можуть бути, якщо її не отримати?

Начальник Сумського обласного центру комплектування Сергій Монукало пояснює, що якщо повістку відправлено на адресу, яка вказана в реєстрі “Резерв+”, це вже вважається належним сповіщенням. Це означає, що навіть якщо ви не живете за цією адресою або не отримали повістку особисто, ви все одно повинні з’явитися у військкомат.

“Резерв+”, скріншот: Facebook

Як відбувається належне сповіщення?

Якщо ваша повістка відправлена на адресу, зазначену в офіційних реєстрах, це вже є достатньою підставою вважати вас повідомленим. Навіть якщо ви змінили місце проживання, але не оновили дані у військовому реєстрі, ви залишаєтесь відповідальним за своєчасну явку. Підтвердженням належного сповіщення може бути не лише отримання повістки, але й повідомлення про вашу відмову отримати документ або про те, що ви не проживаєте за вказаною адресою.

Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Що буде, якщо не з’явитися у військкомат?

За відсутність явки після отримання повістки або порушення мобілізаційного законодавства передбачені штрафи. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за неявку можна отримати штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Якщо встановлено, що людина не проживає за вказаною адресою і не повідомила про це, її можуть оголосити в розшук.

Що далі, якщо оголосили в розшук?

Якщо військовозобов’язаного оголошено в розшук, і його затримують, навіть в іншому регіоні, його доставляють до найближчого територіального центру комплектування. Там складається протокол про адміністративне правопорушення, і залежно від обставин приймається рішення про подальші дії.

Отже, щоб уникнути штрафів і неприємностей, важливо своєчасно повідомляти про зміну місця проживання та виконувати вимоги мобілізаційного законодавства.

Романчук Микола

Recent Posts

Техогляд чи штраф: на українських біженців у Польщі чекатимуть нові правила

Українці не проходять техогляду автівок, які мають вагу до 3,5 тонн, але ці транспортні засоби…

12 секунд ago

У ТЦК пояснили, хто і як визначає «щасливчиків», яким надсилають повістки поштою

Списки тих, хто насамперед може отримати повістки поштою, формує не територіальний центр комплектування. Певні алгоритми…

10 хв. ago

Подорожчання газу та світла: експерт Попенко показав зобов’язання України перед МВФ

Відомий український експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко повідомив, що на українців чекає зростання тарифів вже…

18 хв. ago

ТЦК викликатимуть пенсіонерів: що відбувається та що готує мобілізація

Міністерство оборони України оголосило, що пенсіонери, які раніше служили у правоохоронних органах, будуть зобов'язані стати…

24 хв. ago

В Україні скасували трудові пенсії: на що можуть розраховувати пенсіонери

В Україні термін «трудові пенсії» було офіційно скасовано. Ця зміна відбулася після запровадження нової пенсійної…

25 хв. ago

Позбавлення водійських прав і не тільки: що загрожує чоловіку, який ігнорує повістку

В Україні триває загальна мобілізація і всі військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років повинні…

30 хв. ago