Облави ТЦК: розкрили, як планують маршрути

З початку повномасштабного вторгнення, мобілізаційні заходи в Україні стали частиною повсякденного життя. Однак після недавнього інциденту на концерті “Океану Ельзи”, де сталися перевірки військовозобов’язаних, увага до таких рейдів зросла.

У зв’язку з цим представниця Національної поліції Олена Бережна пояснила, як саме організовуються та проходять ці заходи.

За словами Бережної, поліція разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регулярно проводить заходи з оповіщення військовозобов’язаних. Проте це не означає, що були запроваджені додаткові або посилені мобілізаційні рейди. “Активізації мобілізаційних заходів немає, просто ситуація з концертом набула розголосу,” — підкреслила речниця поліції.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Бережна зазначила, що чітких і заздалегідь визначених місць, де будуть проводитися перевірки, не існує. Локації узгоджуються з ТЦК та СП, і здебільшого це громадські місця, які відвідує велика кількість людей. Таким чином, охоплюється більше громадян, які потенційно підлягають мобілізації, що забезпечує більш ефективне виконання завдань.

Поліція має законне право перевіряти документи, що є компетенцією правоохоронців, і в разі виявлення порушників може доставляти їх до ТЦК. Проте це відбувається лише за наявності відповідних звернень від територіальних центрів комплектування.

Поліція виконує свої обов’язки відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, де чітко прописані її повноваження щодо сприяння мобілізаційним заходам. Якщо ТЦК подає звернення, поліція має право здійснити затримання особи, яка ухиляється від виконання військового обов’язку, і доставити її до відповідного центру.

“Питання відпочинку, ротацій та можливості відвідувати концерти для діючих військових напряму залежать від виконання мобілізаційних заходів у державі,” — підкреслила речниця. Саме тому мобілізаційні заходи залишаються актуальними й регулярно проводяться в усіх регіонах України.

Поліція та ТЦК планують продовжувати співпрацю для забезпечення мобілізаційних потреб країни. Водночас, у поліції запевняють, що жодних додаткових “рейдів” не планується, а всі дії відбуваються в рамках закону. Важливо, щоб громадяни розуміли свої права та обов’язки, адже уникнення мобілізації може призвести до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Корчинський визнав, що мобілізаційний вік може опуститися до 14 років

Відомий український політик та громадський діяч Дмитро Корчинський озвучив резонансну заяву про можливе зниження мобілізаційного…

4 хв. ago

Ціни зростають. Скільки коштує оренда житла у Польщі та де найдешевше

Середня вартість оренди житла у Польщі за рік зросла на 2%, що еквівалентно 80 злотим.…

13 хв. ago

Названо 5 найбільш популярних вживаних автомобілів у Британії

Ринок вживаних автомобілів продовжує зростати, і доволі важко обрати машину, коли пропонується так багато моделей. Видання Express назвало найбільш…

21 хв. ago

Вчителі, водії та кухарі: працівників яких професій бракує у столиці

Від початку року у Києві зафіксовано понад 14 тис. вакансій від столичних роботодавців. Про це повідомила Державна…

31 хв. ago

Готуйте щонайменше 10 000 грн: “Нафтогаз” запропонував українцям оновити лічильники

"Нафтогаз" запропонував українцям позбутися старих приладів обліку та встановити нові смарт-лічильники, які мають низку переваг.…

40 хв. ago

Нідерланди покарали депутата, який опублікував пост із нацистським прапором

Окружний суд Гааги визнав депутата Пепейна ван Хоувелінгена від нідерландської проросійської партії FVD («Форум за демократію») винним…

47 хв. ago