Облави ТЦК: розкрили, як планують маршрути

З початку повномасштабного вторгнення, мобілізаційні заходи в Україні стали частиною повсякденного життя. Однак після недавнього інциденту на концерті “Океану Ельзи”, де сталися перевірки військовозобов’язаних, увага до таких рейдів зросла.

У зв’язку з цим представниця Національної поліції Олена Бережна пояснила, як саме організовуються та проходять ці заходи.

За словами Бережної, поліція разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регулярно проводить заходи з оповіщення військовозобов’язаних. Проте це не означає, що були запроваджені додаткові або посилені мобілізаційні рейди. “Активізації мобілізаційних заходів немає, просто ситуація з концертом набула розголосу,” — підкреслила речниця поліції.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Бережна зазначила, що чітких і заздалегідь визначених місць, де будуть проводитися перевірки, не існує. Локації узгоджуються з ТЦК та СП, і здебільшого це громадські місця, які відвідує велика кількість людей. Таким чином, охоплюється більше громадян, які потенційно підлягають мобілізації, що забезпечує більш ефективне виконання завдань.

Поліція має законне право перевіряти документи, що є компетенцією правоохоронців, і в разі виявлення порушників може доставляти їх до ТЦК. Проте це відбувається лише за наявності відповідних звернень від територіальних центрів комплектування.

Поліція виконує свої обов’язки відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, де чітко прописані її повноваження щодо сприяння мобілізаційним заходам. Якщо ТЦК подає звернення, поліція має право здійснити затримання особи, яка ухиляється від виконання військового обов’язку, і доставити її до відповідного центру.

“Питання відпочинку, ротацій та можливості відвідувати концерти для діючих військових напряму залежать від виконання мобілізаційних заходів у державі,” — підкреслила речниця. Саме тому мобілізаційні заходи залишаються актуальними й регулярно проводяться в усіх регіонах України.

Поліція та ТЦК планують продовжувати співпрацю для забезпечення мобілізаційних потреб країни. Водночас, у поліції запевняють, що жодних додаткових “рейдів” не планується, а всі дії відбуваються в рамках закону. Важливо, щоб громадяни розуміли свої права та обов’язки, адже уникнення мобілізації може призвести до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Моді закликав Путіна зупинити війну: подробиці

Війна Росії та України має закінчитися миром, заявив прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді на переговорах з…

11 хв. ago

Витік секретних документів про військові плани Ізраїлю. Пентагон прокоментував

Речник Міністерства оборони США генерал Патрік Райдер заявив, що Пентагон співпрацює з правоохоронними органами, які проводять розслідування щодо витоку…

20 хв. ago

В Україні готовність до виборів зросла: нове дослідження виявило зміни в настроях українців

В Україні неочікувано зросла готовність громадян до виборів. Якщо раніше 40% опитаних виступали проти виборів…

31 хв. ago

Стосується всіх, у кого стоїть газова плита – термінове попередження про велику небезпеку

Повідомляється важлива інформація для користувачів газових плит в Україні щодо їх безпечної експлуатації у опалювальний…

40 хв. ago

Податкова вимагає доступу до всіх рахунків українців: у НБУ занепокоїлись

Податкова хоче отримати доступ до даних про банківські рахунки українців та бізнесу - це суттєво…

47 хв. ago

У ТЦК чекають багатодітних батьків: коли мобілізація неминуча та хто отримає відстрочку

В Україні батьки, які мають кількох дітей, мають право на відстрочку від призову, але нещодавні…

55 хв. ago