Облави ТЦК: розкрили, як планують маршрути

З початку повномасштабного вторгнення, мобілізаційні заходи в Україні стали частиною повсякденного життя. Однак після недавнього інциденту на концерті “Океану Ельзи”, де сталися перевірки військовозобов’язаних, увага до таких рейдів зросла.

У зв’язку з цим представниця Національної поліції Олена Бережна пояснила, як саме організовуються та проходять ці заходи.

За словами Бережної, поліція разом із представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регулярно проводить заходи з оповіщення військовозобов’язаних. Проте це не означає, що були запроваджені додаткові або посилені мобілізаційні рейди. “Активізації мобілізаційних заходів немає, просто ситуація з концертом набула розголосу,” — підкреслила речниця поліції.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Бережна зазначила, що чітких і заздалегідь визначених місць, де будуть проводитися перевірки, не існує. Локації узгоджуються з ТЦК та СП, і здебільшого це громадські місця, які відвідує велика кількість людей. Таким чином, охоплюється більше громадян, які потенційно підлягають мобілізації, що забезпечує більш ефективне виконання завдань.

Поліція має законне право перевіряти документи, що є компетенцією правоохоронців, і в разі виявлення порушників може доставляти їх до ТЦК. Проте це відбувається лише за наявності відповідних звернень від територіальних центрів комплектування.

Поліція виконує свої обов’язки відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, де чітко прописані її повноваження щодо сприяння мобілізаційним заходам. Якщо ТЦК подає звернення, поліція має право здійснити затримання особи, яка ухиляється від виконання військового обов’язку, і доставити її до відповідного центру.

“Питання відпочинку, ротацій та можливості відвідувати концерти для діючих військових напряму залежать від виконання мобілізаційних заходів у державі,” — підкреслила речниця. Саме тому мобілізаційні заходи залишаються актуальними й регулярно проводяться в усіх регіонах України.

Поліція та ТЦК планують продовжувати співпрацю для забезпечення мобілізаційних потреб країни. Водночас, у поліції запевняють, що жодних додаткових “рейдів” не планується, а всі дії відбуваються в рамках закону. Важливо, щоб громадяни розуміли свої права та обов’язки, адже уникнення мобілізації може призвести до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

5 хв. ago

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

13 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

22 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

23 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

36 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

50 хв. ago