В Україні демобілізація неможлива, поки триває військовий стан. Про це заявив нардеп Сергій Рахманін в інтерв’ю “Українській правді”. Він сказав, що доки не буде скасовано воєнного стану, жодного звільнення з військової служби не буде.
Рахманін додав, що під час обговорення мобілізаційного закону він пропонував звільняти деяких військовослужбовців, які відслужили 24 місяці, з яких 18 – у зоні бойових дій. Однак Генштаб проти дострокового звільнення, бо неясно, коли завершаться бойові дії.
“Поки не буде скасовано військове становище і не завершиться війна тим чи іншим способом, демобілізація не може бути за визначенням. Є указ президента про мобілізацію. Ось коли буде видано указ про демобілізацію, всі мобілізовані будуть звільнені в запас.”
“Генштаб вважає: оскільки термін завершення бойових дій невідомий, а масштаб бойових дій навряд чи змінюватиметься, то вони поки що виступають проти дострокового звільнення громадян з військової служби.”
Також він прокоментував слова свого колеги Романа Костенка, який говорив про можливу демобілізацію. Костенко мав на увазі, що людей із проблемами зі здоров’ям чи сімейними обставинами можна було б звільнити, якщо вони відслужили потрібний час.
Крім того, Рахманін розповів, що комітет із нацбезпеки пропонував знизити призовний вік з 25 до 20 років, але Генштаб не вважав це за необхідне зараз.
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…