В Україні демобілізація неможлива, поки триває військовий стан. Про це заявив нардеп Сергій Рахманін в інтерв’ю “Українській правді”. Він сказав, що доки не буде скасовано воєнного стану, жодного звільнення з військової служби не буде.
Рахманін додав, що під час обговорення мобілізаційного закону він пропонував звільняти деяких військовослужбовців, які відслужили 24 місяці, з яких 18 – у зоні бойових дій. Однак Генштаб проти дострокового звільнення, бо неясно, коли завершаться бойові дії.
“Поки не буде скасовано військове становище і не завершиться війна тим чи іншим способом, демобілізація не може бути за визначенням. Є указ президента про мобілізацію. Ось коли буде видано указ про демобілізацію, всі мобілізовані будуть звільнені в запас.”
“Генштаб вважає: оскільки термін завершення бойових дій невідомий, а масштаб бойових дій навряд чи змінюватиметься, то вони поки що виступають проти дострокового звільнення громадян з військової служби.”
Також він прокоментував слова свого колеги Романа Костенка, який говорив про можливу демобілізацію. Костенко мав на увазі, що людей із проблемами зі здоров’ям чи сімейними обставинами можна було б звільнити, якщо вони відслужили потрібний час.
Крім того, Рахманін розповів, що комітет із нацбезпеки пропонував знизити призовний вік з 25 до 20 років, але Генштаб не вважав це за необхідне зараз.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…