ТЦК не має повноважень “бусифікувати” чоловіків: юристи відповіли, що робити у разі затримання

Одразу варто нагадати нашим читачам, що в Україні продовжується дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Однак час від часу в Україні відбуваються ситуації, коли співробітники ТЦК та СП затримують військовозобов’язаних та доставляють їх до військкомату.

Фахівці “Юридичної сотні” спробували відповісти наскільки це законно і що можна зробити чоловікам у разі затримання.

Експерти дали роз’яснення щодо цього, посилаючись на Закон України №3633-IX, в якому сказано, що співробітники військкоматів не мають прав на самостійне затримання українців.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Повідомляється, що зробити це можуть лише представники поліції. А ТЦК може лише подати офіційний запит на затримання військовозобов’язаного для складання адміністративного протоколу. Однак є лише три причини для того, щоб затримати громадянина:

– якщо особа порушила порядок реєстрації у ТЦК або не оновила свої військово-облікові дані;

– якщо особа проігнорувала отриману повістку і не з’явилася до ТЦК та СП;

– якщо особа перебуває у розшуку, про що є дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

У законі також зазначено максимальний термін, який можуть затримати військовозобов’язаного. Правоохоронні органи повинні скласти протокол про адміністративне порушення та відпустити затриманого протягом трьох годин і не більше.

Спілкування з ТЦК, скріншот: Facebook

Юристи зазначають, що українцям важливо знати свої права та порядок дій на випадок, якщо їх все ж таки затримали співробітники ТЦК та СП. У цій ситуації людина може звернутися за безоплатною правовою допомогою і їй зобов’язані надати адвоката державним коштом. Військовозобов’язаний також має право сповістити рідних та близьких про те, що його затримано.

У свою чергу родичі та адвокат затриманого можуть звернутися до суду на території, де знаходиться військкомат, та викликати слідчо-оперативну групу, повідомивши, що людину незаконно утримують у ТЦК. Зробити це можна навіть уночі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українці масово підвищують спецпенсії через суди, але грошей на їх виплату немає

На виплати пенсіонерам за оскаржені в суді пенсії Україні вже довелося витратити майже 100 млрд грн. У країні…

7 хв. ago

В Україні подорожчає кава та цукор: причини різні, а результат один

Поганий врожай кавових бобів та цукрової тростини через погодні умови гонить світові ціни вгору. Український же буряковий…

16 хв. ago

Беззбройних поклали на землю й убили: черговий злочин російської армії

Російські військові знову довели свою жорстокість: п’ятьох українських полонених захисників беззбройними змусили лягти на землю,…

24 хв. ago

Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото

У віці 112 років помер найстаріший чоловік у світі Джон Тіннісвуд. Про це повідомляє Книга рекордів Гіннеса. Довгожитель пішов…

31 хв. ago

На аукціоні продано бурштиновий портрет Медведчука

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розпродало вже 70 картин із колекції колишнього народного…

39 хв. ago

Повна альтернатива ТЦК: скоро мобілізація стане іншою

Міноборони України запустило комплексний план із цифровізації процесу військового обліку. В основі цієї ініціативи лежить…

42 хв. ago