На фронт йдуть не всі: категорії чоловіків, які отримують бронь

В Україні можна отримати законне бронювання від мобілізації. Це стосується не лише працівників підприємств, які визнані критично важливими для економіки.

Розповідаємо, кого бронюють та на скільки. Повний перелік структур, які мають право бронювати працівників, вказаний в урядовій постанові від 27 січня 2023 року.

Таку відстрочку від мобілізації отримують всі чоловіки, які займають певні посади в державних установах, правоохоронних органах та органах місцевого самоврядування. Це стосується державних службовців категорії “А”, керівників обласних, районних та міських держадміністрацій, а також їхніх помічників.

Забронювати можна також працівників Державної служби з надзвичайних ситуації, Нацполіції, Офісу генпрокурора, судової системи тощо.

Також бронювання поширюється і на працівників підприємств, які забезпечують функціонування Збройних Сил, економіки та життєдіяльності населення.

Згідно з законодавством, іншим підприємствам дозволено бронювати не більше 50% своїх працівників, водночас ДСНС і Нацполіції — до 90% службовців. Підприємства військово-промислового комплексу мають право забронювати до 100% працівників.

Строк відрізняється для тих, хто за контрактом постачає товари, виконує роботи чи надає послуги, що необхідні для забезпечення потреб війська. Їхній термін бронювання визначатиметься строком дії договору. Загалом термін броні не може перевищувати 12 місяців.

Підприємство вважається “критично важливим” якщо:

  • загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро;
  • сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн євро;
  • має стратегічне значення для економіки й безпеки держави, відповідно до переліку, затвердженого постановою уряду від 4 березня 2015 року;
  • має важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади;
  • відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • розмір середньої зарплати працівників становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 року;
  • є резидентом “Дія. City”.
Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

1 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

10 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

18 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

25 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

34 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

43 хв. ago