Яке покарання передбачено за відмову від повістки в Україні

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, яке покарання передбачене для тих осіб, які відмовляється від повістки.

Істомін нагадав, що повістка – це офіційний виклик військовозобов’язаного до ТЦК та СП з метою взяття на військовий облік, уточнення персональних даних з даними реєстру “Оберіг”, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби та власне з метою відправлення до місця несення служби.

“Для призову на військову службу під час мобілізації видається так звана бойова повістка після того, як особа буде визнана придатною. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися за повісткою у строки, зазначені в ній”, – сказав він.

За словами Істоміна, якщо військовозобов’язаний відмовляється брати повістку, на нього складають акт відмови. Його направляють у ТЦК, і це є підставою для винесення постанови про вчинення правопорушення.

“Окрім того, якщо при перевірці документів особа відмовляється себе назвати або отримати повістку, поліціянт, який входить до складу групи оповіщення, має право на адміністративне затримання і доставлення в ТЦК для накладення адміністративного покарання (штрафу) та уточнення її військово-облікових даних”, – резюмував він.

Працівник ТЦК звернув увагу, що після 19 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять 17 000 – 25 000 грн. А для посадових та юридичних осіб, у разі порушення ними вимог закону про мобілізацію, передбачений штраф у розмірі 34 000 – 59 500 грн. Яку саме суму “випишуть” порушнику, може залежати від обставин та людського чинника, припускає Істомін.

“Тут вже на розсуд посадової особи, яка накладає штраф. Якщо громадянин помилився вперше, до нього поставляться з розумінням і накладуть мінімальний допустимий штраф. А якщо це вже не перше правопорушення, то можливий і максимальний розмір покарання”, – казав він.

Окрім того, добровільний період сплати штрафу становить лише 15 днів. Після цього відбувається примусове стягнення оплати, якщо за цей час її не було зроблено. Примусове стягнення передбачає подвоєння суми штрафу, сплату виконавчого збору та судових витрат. У підсумку, штраф зростає з 17 тис. до понад 37,5 тисяч. Важливо додати, що за ігнорування “бойової” повістки загрожує вже не штраф, а тюремний термін від 3 до 5 років.

Ольга Степанова

Recent Posts

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

1 годину ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

1 годину ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

1 годину ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

1 годину ago

Нідерланди повернуть українських чоловіків призовного віку

Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф пообіцяв знайти важелі, які допоможуть повернути додому військовозобов’язаних українських чоловіків Прем'єр-міністр Нідерландів…

1 годину ago

Ізраїль 15 років готував таємну операцію з підриву пейджерів у Лівані

Ізраїль протягом 15 років планував та здійснював операцію з підриву пейджерів у Лівані. Для цього використовувалися…

1 годину ago