Яке покарання передбачено за відмову від повістки в Україні

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, яке покарання передбачене для тих осіб, які відмовляється від повістки.

Істомін нагадав, що повістка – це офіційний виклик військовозобов’язаного до ТЦК та СП з метою взяття на військовий облік, уточнення персональних даних з даними реєстру “Оберіг”, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби та власне з метою відправлення до місця несення служби.

“Для призову на військову службу під час мобілізації видається так звана бойова повістка після того, як особа буде визнана придатною. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися за повісткою у строки, зазначені в ній”, – сказав він.

За словами Істоміна, якщо військовозобов’язаний відмовляється брати повістку, на нього складають акт відмови. Його направляють у ТЦК, і це є підставою для винесення постанови про вчинення правопорушення.

“Окрім того, якщо при перевірці документів особа відмовляється себе назвати або отримати повістку, поліціянт, який входить до складу групи оповіщення, має право на адміністративне затримання і доставлення в ТЦК для накладення адміністративного покарання (штрафу) та уточнення її військово-облікових даних”, – резюмував він.

Працівник ТЦК звернув увагу, що після 19 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять 17 000 – 25 000 грн. А для посадових та юридичних осіб, у разі порушення ними вимог закону про мобілізацію, передбачений штраф у розмірі 34 000 – 59 500 грн. Яку саме суму “випишуть” порушнику, може залежати від обставин та людського чинника, припускає Істомін.

“Тут вже на розсуд посадової особи, яка накладає штраф. Якщо громадянин помилився вперше, до нього поставляться з розумінням і накладуть мінімальний допустимий штраф. А якщо це вже не перше правопорушення, то можливий і максимальний розмір покарання”, – казав він.

Окрім того, добровільний період сплати штрафу становить лише 15 днів. Після цього відбувається примусове стягнення оплати, якщо за цей час її не було зроблено. Примусове стягнення передбачає подвоєння суми штрафу, сплату виконавчого збору та судових витрат. У підсумку, штраф зростає з 17 тис. до понад 37,5 тисяч. Важливо додати, що за ігнорування “бойової” повістки загрожує вже не штраф, а тюремний термін від 3 до 5 років.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чоловік зіткнувся з ведмедем, залізши до його лігва: чим це закінчилося (відео)

Сербський блогер зняв на відео момент, коли він зіткнувся з ведмедем, залізши в його лігво.…

10 хв. ago

Що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни

В умовах воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати…

18 хв. ago

У Bloomberg оцінили можливість громадянських заворушень у 20 найбільших економіках світу

США поступаються лише Туреччині та Росії серед 20 найбільших економік світу, які, ймовірно, зазнають насильницьких…

26 хв. ago

Найекстремальніша “хвиля-вбивця” в історії: гігантська стіна води досягла висоти 4 поверху (відео)

Океан покриває більшу частину поверхні планети, але все ще є найбільш маловивченим місцем на Землі.…

34 хв. ago

В Україну масово везуть китайські авто: топ-5 найпопулярніших моделей

Українці почали набагато активніше купувати автомобілі з Китаю. Протягом серпня до України ввезли з КНР понад…

42 хв. ago

“П’яні та побиті”: в “Укрзалізниці” відреагували на скандал з воєнізованими охоронцями

Близько 6-ї ранку 16 вересня в потязі працівник воєнізованої охорони "Укрзалізниці" заснув у купе провідника.…

50 хв. ago