Олена Зеленська на форумі «Креативна Україна» розповіла про внесок культури у боротьбу України.
Перша леді Олена Зеленська взяла участь у VII Міжнародному форумі «Креативна Україна». 2024 – Rethinking. Culture, який відбувся в Київському академічному драматичному театрі на Подолі, інформує Офіс Президента України.
Метою заходу є демонстрація, як під час війни переосмислюється й зароджується нова українська культура та креативні індустрії і який внесок ці галузі роблять у боротьбу України проти агресії РФ.
Перша леді розповіла, що на третій рік ворожого вторгнення в Україні розвивається культура, у містах, де лунають сирени, заповнені театри, вийшло понад 600 нових спектаклів.
На третій рік ворожого вторгнення наша культура розвивається. У містах, де постійно лунають сирени, водночас заповнені театри. Мене вразила цифра, що за ці тяжкі місяці спротиву в Україні, за даними театральної спілки, вийшло понад 600 нових спектаклів! І, мабуть, ніколи ще не було такої потужної Шевченківської премії, як цьогорічна. Частина її лауреатів зараз в окопах. Одне з гасел нашої Всеукраїнської програми ментального здоров’я – «Перетворити біль на силу». Це саме те, що робить наша сучасна культура, – сказала Олена Зеленська.
Дружина Президента повідомила, що на батьківщину торік повернулося скіфське золото, Україна має офіційне представлення на світових мистецьких майданчиках, а Український інститут книги підтримав видання понад 130 найменувань нових книжок.
Торік повернулося на батьківщину скіфське золото. Україна має офіційне представлення на світових мистецьких майданчиках – на Венеційській бієнале та Венеційському кінофестивалі, Берлінале, а також на першій Мальтійській бієнале. І долучилася до участі у дев’яти книжкових ярмарках світового рівня – у Варшаві, Лондоні, Франкфурті, Латинській Америці. За час спротиву Український інститут книги підтримав видання понад 130 найменувань нових книжок. І пишаюся тим, що вони будуть доступні по всьому світі – на українських книжкових поличках, які ми відкрили вже в 190 бібліотеках 46 країн та бібліотеці ЮНЕСКО, – сказала дружина Президента.
Разом це 47 тисяч книжок, які теж стануть нашими голосами. Нашим голосом, українською мовою заговорили вже 82 світових музеї та пам’ятки у 42 країнах – у межах проєкту із впровадження українських аудіогідів. З одного боку, це голос батьківщини для наших вимушених переселенців. Але це ще й голос України – країни, яка захищає не тільки свою, а й світову культуру та цивілізацію від сучасного варварства, – резюмувала Перша леді.
Олена Зеленська закликала учасників заходу працювати над тим, щоб голос України через її культуру було чутно у світі.
Федеральний канцлер Олаф Шольц, який днями повернувся зі своєї першої за часи великої війни поїздки в…
Народні депутати, ймовірно, вирішили повністю ліквідувати можливість появи незручної інформації, від якої потім важко “відмитися”.…
Новини про нібито примусову мобілізацію жінок в Україні сколихнули суспільство. Деякі політики та ЗМІ заявляють,…
В Одеській області викрили велику партію контрабанди. Детективи БЕБ виявили у трьох 40-футових морських контейнерах…
Це звучить як сюжет абсурдної антиутопії: у самому серці Європи, на різдвяному ярмарку в польському…
Влада Мальти анулювала візу речниці Міністерства закордонних справ Росії Марії Захаровій. Це сталося за день…