Законопроєкт про мобілізацію: коли відбудеться голосування у ВР

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію Росії. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію у першому читанні.

Народний депутат, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та розвідки Роман Костенко розповів «Укрінформу», коли відбудеться голосування за документ.

За словами Костенка, швидкість голосування за законопроєкт про мобілізацію залежатиме від того, скільки правок до нього розглядатиме парламент.

«Є декілька варіантів: перше, якщо всі знімуть свої правки, і він буде проголосований так, як подасть комітет, що маловірогідно. І це може бути на початку наступного місяця. Інший варіант – будуть ставити правки найбільш ті, що дійсно стосуються законопроєкту, і це буде довше, воно може до середини місяця дійти. І найбільш довгостроковий варіант – коли всі будуть ставити всі свої правки, і це може затягнутися», – сказав він.

Секретар Комітету з питань національної безпеки та розвідки зазначив, що практика внесення великої кількості правок до законопроєктів використовувалась різними політичними силами, щоб «їх почули».

«Коли це робиться, в тому числі, я думаю, що хтось не згоден із законопроєктом. А інше – це депутати намагаються зробити так, щоб їх почули. Тому що це законопроєкт уряду, вони його подали, а зараз ми бачимо яке відношення до народних депутатів. От вони намагаються так комунікувати, тому що по-іншому влада з народними депутатами комунікувати не хоче, і вони таким чином беруть важливі речі, в тому числі для влади, і намагається комунікувати. І тут питання стане – на які компроміси готова йти влада», – пояснив він.

Костенко додав, що мобілізація відбувається в штатному режимі, але треба створювати мотивацію для громадян, аби вони йшли у військо добровільно.

Лисенко Катерина

Recent Posts

“Вирішення українського питання”: Путін “натякнув” на готовність до миру, — Пєсков

У РФ не помічають юридичної готовності України почати мирні перемовини. При цьому президент Володимир Путін заявив…

2 хв. ago

“Адекватна заміна”: Зеленський пояснив, чому саме молодь повинна воювати на фронті

В Україні потрібно готувати бійців, які прийдуть на заміну тих військових, які вже два роки…

15 хв. ago

Зі шпилькою у вигляді черепа: Камілла як головнокомандувач відвідала особливий для неї полк

Дружина короля Великої Британії Чарльза III, який відвідав на католицький Великдень церковну службу, 76-річна Камілла здійснила…

23 хв. ago

Учений-фізик опублікував “докази” того, що ми живемо в комп’ютерній симуляції

Фізик Мелвін Вопсон із Портсмутського університету (США) запропонував наукові докази філософської теорії, відомої як гіпотеза…

34 хв. ago

Чи встигнуть ТЦК оновити дані за 60 днів: прогноз аналітиків

Відповідно до нового закону про мобілізацію, чоловікам призовного віку буде потрібно протягом 60 днів уточнити…

42 хв. ago

Київ затоплює: вода прибуває і вже залила набережну

Станом на 22 квітня рівень Дніпра в межах Києва піднявся до позначки 600 см над "0" поста.…

53 хв. ago