Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до тих, хто ухвалив таке рішення. Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Зокрема, згідно із даними дослідження, повністю толерантним є ставлення 47% опитаних, ще майже 40% згодні, щоб біженці поверталися до України (разом 87%). Не хотіли б їх бачити в Україні лише 13%.
Втім, ставлення до українців, які опинилися на окупованій території після 24 лютого 2022 року дещо гірше. Зокрема, в прес-релізі КМІС сказано, що готові допустити їх в своє оточення 40.7%, ще 44.6% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 85%). Ксенофобе ставлення до них мають 15%. Різниця з результатами березня 2023 року незначуща, відзначають в КМІС. Там також повідомили, що цього разу ставили респондентам такі питання: “Більшість жителів, які досі проживають на територіях, окупованих після 24 лютого, продовжують проживати там, тому що дійсно підтримують росіян або їм просто байдуже до України” або ” Більшість жителів, які досі проживають на територіях, окупованих після 24 лютого – жертви обставин, і вони хотіли б повернення контролю України над цими територіями”.
Першу відповідь вибрали 12%, а більшість (72%) вважали, що жителі, які мешкають на окупованих територіях, є жертвами обставин і чекають повернення української влади, інші не знали, що відповісти.
Щодо ставлення до російськомовних громадян України, то їх готові допустити в своє оточення 49%, ще 34% погоджуються, що вони мають жити в Україні. Тобто 83% населення готові допускати російськомовних жителів України у своє оточення. Ксенофобе ставлення до них мають 17%.
При цьому в КМІС підкреслюють, що респонденти найгірше ставляться до громадян України, які є росіянами за національністю. Таких людей готові допустити в своє оточення 39%, а 29% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 68%). Ксенофобне ставлення до них мають 32%.
Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…
Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…
Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…
У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…
Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…
У контексті війни в Україні все частіше входить питання про мобілізацію жінок. Адже у сучасних реаліях жінці…